Мер Бондаренко "корупцією" вдарив по чиновниках

Спекуляції на «антикорупційних» темах стали трендом сучасної української політики, популярний тренд докотився і до провінційних Черкас, де його активно почав експлуатувати мер Анатолій Бондаренко. 

«Антикорупційні» реалії країни загалом і Черкас зокрема характеризуються не об’єктивним, не вибірковим підходом у боротьбі з корупцією, а використанням теми корупції у вузькопартійних чи вузькокланових інтересах.

Так в Черкасах Анатолій Васильович Бондаренко фактично оголосив «хрестовий похід» проти корупції, однак і тут він носить вибірковий, не системний характер та спрямований на чистку чиновницьких рядів, щоб посадити своїх.

- На сьогодні активно перевіряються всі управління і департаменти міської ради. Правоохоронці аналізують акти виконаних робіт, проведення тендерних процедур, зміст укладених договорів. В результаті обшуків які були проведені в департаменті ЖКГ на одному з комунальних підприємств знайдено багато чого цікавого. Сьогодні ми не можемо оголошувати подробиці, оскільки це таємниця слідства, але я сподіваюся і це наше спільне завдання з правоохоронцями, щоб справи дійшли до суду, - заявив на прес-конференції Анатолій Бондаренко.

Уточнюючи на питання журналістів, мер відзначив, що на сьогодні чиновники департаменту ЖКК – його очільник Андрій Наумчук та керівник управління вуличної інфраструктури Сергій Отрешко не відсторонені від роботи, оскільки по справах не оголошено підозру.

На останній сесії Черкаської міської ради незмінний тандем і гроза ЖКК міста Черкаси Андрій Наумчук (зліва) та Сергій Отрешко не в особливому настрої після обшуків і відкриття кримінальних справ по факту. Очевидно, що не сядуть, але посади звільнити доведеться. 

Разом з тим мер оприлюднив матеріали на ще одного чиновника – начальника управління інспектування Черкаської міської ради Олександра Давиденка. Вже по суті викривальних «антикорупційних» заяв зрозуміло міський голова намагається позбутися набридливого чиновника.

На фото Олександр Давиденко - нелегкі часи для нього настали. 

Так журналістам мер надав копію розписки в якій йдеться про те, що у 2011 році Олександр Давиденко взяв завдаток за продаж земельної ділянки в мікрорайоні «Поляна» у розмірі тисячі доларів за адресою вул. Кулика, 11\Лисенка 35. Її загальна вартість, згідно з розпискою, 13 тисяч доларів.

На перший погляд дуже гарно і красиво – супервикриття – чиновник торгував міською землею і це підхопили на ура ЗМІ. Ми ж цього не будемо роботи, не з великої любові до Олександра Давиденка, а щоб хоча б наблизитися до якоїсь більш-менш об’єктивної дійсності. Але такі викриття стають напіввикриттями коли подивитися на обєктивну реальність - станом на час написання розписки Олександр Давиденко вже не працював чиновником (у 2010 році його звільнив міський голова Сергій Одарич, а знову він потрапив у високе крісло чиновника міськради вже у 2013 році після імпічменту меру Одаричу - ред.) Проте й відповідальності з Олександра Давиденка у можливих оборудках із землею мікрорайону "Поляна" не варто знімати, адже історія з освоєнням «Поляни» сповнена цікавостями насамперед для правоохоронців, які чомусь не поспішають з розслідуваннями ось уже скільки років.

Про суть оборудок із землею в цьому районі розповів депутат Черкаської міської ради від ВО «Свобода» Ярослав Нищик, який в минулому році був головою депутатської комісії яка вивчала це питання.

- За результатами роботи комісії яка працювала в 2015 році можу повідомити, що суть оборудки полягала в тому, що в 2009 році землі перебували на балансі КП «Черкасиінвестбуд». 44 земельні ділянки були передані у користування за так званими інвестиційними угодами. Фактично міський бюджет з цього нічого не отримав, а люди які в кінцевому результаті отримали на руки інвестиційні угоди з правом постійного користування землею не можуть її приватизувати і набути в приватну власність. Документального підтвердження перших набувачів прав інвестиційної угоди за час роботи комісії ми не змогли отримати, практично документів немає. Нинішній директор комунального підприємства Олександр Сіренко пояснив, що він їх не отримував коли прийшов на посаду. Де-факто ті люди які першими отримали ці ділянки їх перепродували іншим, хоча не мали права цього робити. Вдалося встановити, що вартість ділянок коливалася з 12 до 15 тис. доларів. Фігурували різні прізвища колишніх, нинішніх депутатів і чиновників, але підкреслюю документального підтвердження цьому нема. Щоб його отримати потрібно мати документи про перших набувачів права користування угодами, - пояснив суть оборудки Ярослав Нищик.

Повертаючись до особи Олександра Давиденка, який наразі не зміг прокоментувати нам ситуацію з скандалом навколо його особи, відзначимо, що у 2009 році він був депутатом Черкаської міської ради від ВО «Батьківщина» і цілком міг отримати землю за схемою скандальної оборудки.

З кого ж питати?

Тож очевидно, що Олександр Давиденко не єдиний можливий набувач земель району «Поляна» серед місцевої депутатсько-чиновницької еліти. І міському голові варто було оголосити весь список. Для цього безперечно потрібні перші інвестиційні угоди, які десь зникли. Щоб їх знайти можна підключити правоохоронців, або ж є інший спосіб і далеко ходити не треба.

В минулому році на витку чергового скандалу тоді міський голова Сергій Одарич заявив в кого треба питати за ці інвестиційні угоди.

- Усі проекти рішень і ідеологію відведення вільних земельних ділянок на КП "Черкасиінвестбуд" готував і приводив у життя тодішній депутат Ігор Калашник. Це його ідея, його реалізація, щоб через комунальне підприємство залучати інвестиції в місто Черкаси. Що стосується проекту "Поляни", то ним займався від початку до завершення профільний заступник міського голови Сергій Гура. Він справді заходив до мене кілька разів із проектами розвитку цього мікрорайону. Я думаю, ми могли б запросити сюди їх, розібратися. Двоє ваших друзів добре все це знають, –  заявляв міський голова Сергій Одарич.

Нині Сергій Гура вже обраний першим заступником нинішнього міського голови Анатолія Бондаренка, то ж пропонуємо Анатолію Васильовичу підти по шляху найменшого спротиву і зясувати вже тепер у свого заступника всі подробиці перших набувачів інвестиційних угод і звичайно чесно і відкрито оприлюднити інформацію про всіх. То ж Анатолію Васильовичу, «Огласите весь список»!!! 

Тоді можливо містяни і повірять у щирість прагнення побороти корупцію. Хоча на такий перебіг подій годі сподіватися, оскільки оборудки з мікрорайоном «Поляна» - це результат «політико-бізнесового роману» який тривав свого часу між зайдою Одаричем та місцевими бізнес-елітами 90-х.