Мандруюча за губернатором фірма освоїть 88 млн. грн.

Мандруюча за головою Черкаської ОДА фірма освоїть 88 млн. грн. га експлуатаційному утриманні доріг області.

Про це свідчать дані результатів закупівлі на “Прозоро”, яку провело ДП "Служба місцевих автомобільних доріг в Черкаській області". 

ТОВ “Комфорт буд сервіс” опікуватиметься екплуатаційним утриманням доріг Монастирищенського, Христинівського, Уманського, Тальнівського, Маньківського, Жашківського, Лисянського, Звенигородського, Шполянського, Катеринопільського районів. В результаті торгів ціна договору знизилася лише на 99 тис. грн. від очікуваної вартості. 

Договір вартістю 88,2 млн. грн. укладено в червні, термін дії — до кінця року. В перелік робіт входить: ліквідація ямковості, облаштування дорожньої розмітки, облаштування бар'єрного огородження, догляд за штучними спорудами, скошування трави, прибирання сміття. Не передбачено договором зимове утримування. 

В торгах виявили бажання взяти шість учасників, однак до аукціону були допущені лише два — ПП “Дорстрой” та ТОВ “Комфорт буд сервіс”. Двоє з недопущених учасників, ТОВ “Автомагістраль-Південь” та ТОВ ШРБУ-48, безуспішно намагалися оскаржити рішення замовника. Так до прикладу, серед підстав недопущення ТОВ “Автомагістраль-Південь” було те, що в банківській гарантії тексту учасника вказувалося “5 банківських днів”, а не “5 робочих днів”, як прописано в тендерній документації.

Закупівля через автоматичні індикатори ризиків потрапила під моніторинг Державної аудиторської служби України. В результаті моніторингу було встановлено, що закупівля проведена з порушеннями. Було виявлено, що вимоги тендерної документації замовника порушують закон Про публічні закупівлі. Також аудиторська служба визнала неправомірним допущення до участі в аукціоні ПП “Дорстрой” та ТОВ “Комфорт буд сервіс”. До прикладу, ПП “Дорстрой” до своєї пропозиції надало гарантійні листи для надання послуг по інших районах області, які не є предметом цієї закупівлі. 

За результатами аудиту, замовника було зобов'язано розірвати укладений договір. Однак договір не було розірвано, а замовник наразі звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом про скасування висновків аудиторської служби, перше засідання призначено у вересні. 

ТОВ “Комфорт буд сервіс” було засноване у січні 2017 року. В 2017-2018 роках отримувало підряди за прямими угодами в підконтрольній Україні частині Луганської обасті, яка територіально входила до управління СБУ де проходив службу нинішній очільник Черкаської ОДА Роман Боднар. Там фірма займалася ремонтами закладів соціальної сфери. 

Вже в цьому році, ТОВ “Комфорт буд сервіс”, з переважно орендованою технікою, за результатами торгів отримав значні підряди на експлуатаційне утримання доріг. Окрім згадуваної закупівлі на Черкащині, фірма отримала підряд на експлуатаційне утримання доріг в Житомирській області вартістю 137 млн. грн., де губернатором працює Віталій Бунечко. 

До призначення на посаду голови Житомирської ОДА, Бунечко працював в керівному складі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях (з дислокацією в Маріуполі). Там же працював і нинішній голова Черкаської ОДА Роман Боднар. До призначення на посаду голови Черкаської ОДА, Боднар, у вересні 2019, подавав декларацію кандидата на посаду заступника голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка. 

Нагадаємо, що з призначенням на посаду голови Черкаської ОДА Романа Боднара, функцію замовника з виконання ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення передано Департаменту будівництва Черкаської ОДА, який очолив Роман Бохін з Миколаєва. Його заступницею та єдиною уповноваженою особою з закупівель стала Ірина Снісар, яка також до того працювала у структурі Миколаївської міської ради. 

Натомість ДП “Службі місцевих автодоріг в Черкаській області” залишили переважно експлуатаційне утримання автошляхів. Його очолила Ганна Бутук, що також приїхала на Черкащину з Миколаєва. Цьогоріч експлуатаційне утримання автошляхів області замовили двома великими закупівлями, поділивши область навпіл. Один тендер виграв ТОВ "Комфорт буд сервіс", інший ПП "Дорстрой". 

 

 

Останні новини