Містичне 15 червня.

Для всіх хто так любить містику у повсякденному житті, а також полюбляє співставляти речі, поділюся і своїми спостереженнями. 15 червня стало справді якоюсь знаковою датою в житті села Прохорівка Канівського району.

15 червня 2010 року після хвороби помер політик, націоналіст, але перш за все видатний кінооператор та конорежисер Юрій Іллєнко. Столося це в селі Прохорівка, де митець збудував своїми руками садибу на березі Дніпра. Один з його фільмів називається "Білий птах з чорною ознакою".

Одну з головних ролей в цьому фільмі зіграв Іван Миколайчук, який народився 15 червня 1941 року. Велика частина його творчого шляху пройшла в тісному переплетінні з життям Іллєнка, який власне і відкрив талант актора та режисера в випускникові музичного училища. Саме Іллєнко відстояв Миколайчука, коли той не пройшов проби для участі в фільмі. Актор помер в Києві після важкої хвороби. Симптоми були ті ж самі, що через 20 років у Юрія Іллєнка.

З Прохорівкою пов"язане ім"я ще одного сина України - Михайла Максимовича, який ледве досягнувши віку Христа у 1834 році заснував та очолив Київський університет святого Володимира. Відкрили університет саме 15 червня. Похований Максимович теж у Прохорівці (на Михайловій горі).

І саме 15 червня за наказом Катерини Великої було зруйновано Запорозьку Січ, яка пройшла цілою віхою в творчості та науці цих трьох синів України.

15 червня 1859 року в село приїжав перед арештом Тарас Шевченко.

15 червня 1959 року вийшов друком перший роман з серії про Київських князів "Святослав", автором якого був Семен Скляренко, уродженець Прохорівки.

15 червня 1810 (за іншими данними 1812) року в селі народився Василь Завойко, адмірал російського флоту, перший губернатор Камчатки.

Ну а якщо відійти від містики, то село, де зараз проживає ледве 400 жителів, і вже понад 40 років закрита школа родило багато славних людей: Неверовський Дмитро Петрович — один із видатних полководців Франко-російської війни 1812; Скляренко Семен Дмитрович — український письменник; Шаровольський Іван Васильович — мовознавець й історик літератури, фахівець з германської і романської філології (тут і похований); Завойко Василь Степанович - російський адмірал, перший військовий губернатор Камчатки. Тут бували Тарас Шевченко та Микола Гоголь. Тут жили, процювали та знайшли останній спочинок Юрій Іллєнко та Михайло Максимович.

На фото: церква у селі Прохорівка.

Ярослав Нищик.

Останні новини