Міськрада заплатила 180 тис. грн. та дізналася, що 37% дорослих готові мігрувати
В Черкасах проведено соціологічне дослідження соціального моніторингу якості життя. Дослідження проведено на замовлення департаменту економіки та розвитку міської ради та вартувало 180 тис. грн., проводилося консалтинговою компанією ФАМА.
Якість життя в Черкасах оцінювали із врахуванням середовищного і особистісного комфорту в місті. Кількість опитаних респондентів складає 800 осіб, віком від 18 років. Квотами в соціологічному дослідженні виступали дві соціально-демографічні характеристики: стать та вік. Серед запитань як прямі відкриті так і у вигляді оцінки за п’ятибальною шкалою. Час проведення - друга половина грудня 2017 року.
Видання «Кропива» за запитом отримало результати дослідження, найцікавіші і найважливіші його складові публікуємо. Загалом його результати можна оцінити як такі, що респонденти вважають місто порівняно придатним для комфортного проживання, але за хорошої можливості не втрачали б шансу не еміграцію.
Міграційна ситуація
37% опитаних респондентів думали про виїзд з Черкас. Лише 48,3% респондентів від народження проживають в Черкасах. Потенційні напрямки міграції – це столиця та розвинені країни. Разом з цими даними, понад 90 % пишаються, що вони є жителями України, а понад 88% пишаються, що вони є жителями Черкас.
Оцінка матеріального стану сім'ї - заощаджують на харчуванні
Змушені заощаджувати на харчуванні 15,9 % респондентів, можуть придбати все і будь-коли 0,6%, можуть придбати все але квартири чи машини з накопиченням або залученням позичених коштів – 9%.
Пересування містом
Черкасці у своїй більшості пересуваються містом пішки, або використовують з цією метою маршрутне таксі. 36,3% опитаних зазначили, що вони щодня або майже щодня використовують маршрутне таксі для пересування містом, ще 20,8% використовують його кілька разів на тиждень.
Індекс задоволеності станом автомобільного транспорту – 3,35, сервісом – 3,58 (за 5-бальною шкалою). 54% респондентів використовують тролейбуси не рідше, ніж раз на місяць. На власній та / або службовій автівці пересуваються містом щодня або майже щодня 13,6% респондентів.
Стан здоров'я
Середній показник задоволеності власним станом здоровя складає 3,38. Загалом задовільно оцінюють власний стан здоровя 59,5 % респондентів.
Середній показник задоволеності благоустроєм у місті становить 3,00 із 5 максимальних (1 - цілком незадоволені, 5 - цілком задоволені). Загалом рівень задоволеності благоустроєм міста не відрізняється в обидвох районах проживання опитаних мешканців.
Оцінювання послуг з обслуговування будинку здійснювали мешканці, які проживають у будинках, що обслуговуються місцевими комунальними підприємствами (колишні ЖЕКи). Середній показник задоволеності послугами з обслуговування будинку становить 3,63 із 5 максимальних.
Освіта по позашкілля
Умовами створеними для отримання освіти в місті виявилися 59,5% респондентів.
Задоволеність безпекою
Безпеку у світлий час доби в місті на задовільно оцінюють 77,9% респондентів, у темний час доби – лише 43,1%.
44,3% опитаних за останні пів року стикалися з порушенням їх або родичів безпеки.
Задоволеність психологічним кліматом в Черкасах висловили лише 32% респондентів.
На робочий час черкасців припадає в середньому 35,1% від усього їхнього часу протягом тижня, виключаючи сон. На хатні та родинні обов’язки припадає 37,9% часу, найменше - на вільний час - 27,0%.
Більше половини опитаних (56,4%) задоволені тим, як проводять свій вільний час.
24,7% опитаних зазначили, що систематично займаються спортом.
Найпопулярнішими видами спорту серед черкасців є фітнес (31,9%), футбол (22,7%), плавання (22,0%), біг (21,5%), настільний теніс (20,6%).
Умови для занять спортом у спортзалах Черкас на «задовільно» оцінили 39,1% респондентів, достатність комунальних спортзалів та відкритих спортивних майданчиків –32,0%, а достатність приватних спортзалів – кожен другий черкасець – 51,0%.