Користувацький вхід

Міська влада Золотоноші спочатку має відремонтувати колектор, а вже потім купувати сміттєвоз, - Владислав Голуб

У місті Золотоноша громадськість потерпає від тривалих довгобудів та реконструкцій. Відомо, що лише очисні споруди міста вже реконструюються понад 20-ти років. А півроку тому на центральній вулиці для реконструкції розрили колектор водовідведення, але по цей час роботи не завершені.

Аби віднайти спільне рішення й пришвидшити роботи з реконструкції колектору, цими вихідними відбулась зустріч жителів та міської влади з народним депутатом Владиславом Голубом, до виборчого округу якого входить район. Обговорення провели у місцевому будинку культури.

Відомо, що у Золотоноші по об’єктах , які будуються чи реконструюються відкриті кримінальні провадження. А саме: кримінальне провадження №12015250000000292 щодо привласнення державних коштів на роботах по реконструкції очисних споруд в місті Золотоноша, кримінальне провадження №12016250000000347 щодо привласнення коштів на реконструкції міського колектора міста Золотоноша. У цьому провадженні йдеться, майже 31 млн. гривень освоєно за три останні тижні грудня місяця 2016 року, закупівля піску за кубометр становила майже 2700 грн. Досудові розслідування також проводяться стосовно будівництва критого басейну в гімназії імені Скляренка м. Золотоноша та щодо виконання реконструкції полігону твердих побутових відходів.

В ході зустрічі як народний депутат Владислав Голуб так і міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський наголосили, політичним баталіям - не місце, коли гостро стоїть питання нагального вирішення наболілих проблем. А отже, й зусилля обох сторін мають бути направлені, в першу чергу, на ремонт колектору водовідведення. До того ж і місцеві жителі залишаються необізнаними, чому ж реконструкцію не можуть завершити. "Центральна вулиця Шевченка перекрита, доводиться об'їжджати, постійний сморід. Я чесно не знаю, чому справа не просувається", - каже Артем Джулай.

Обговорення у Будинку культури тривали декілька годин, де кожна сторона висловила свою позицію. "Кримінальне провадження, яке відкрито за поданням народного депутата щодо незаконного освоєння коштів на реконструкцію колектора, заважає виконувати роботи, оскільки вилучена проектна документація", - наголосив Віталій Войцехівський.

Втім, за словами народного депутата, відповідно до законодавства, повідомлення про вчинення правопорушення може надіслати будь-хто, законодавством передбачено й отримання копій документів, у разі, якщо вони були вилучені в ході слідства. «Згідно ч. 4 ст. 185 Кримінально-процесуального кодексу України, на вимогу володільця особою, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Стаття 214 КПК свідчить, що будь-хто, а не лише депутат, може повідомити про вчинення правопорушення правоохоронним органам, на що вже правоохоронці зобов’язані відповідним чином відреагувати»,- процитував народний депутат Владислав Голуб.

З вищенаведеного зрозуміло, народний депутат і правоохоронці не стоять на заваді реконструкції колектору, та й сам ремонт варто проводити якнайшвидше, для цього народний депутат запропонував місту свою підтримку.

«Я готовий особисто сприяти у виділенні додаткових коштів на фінансування другої черги ремонту колектору, співпрацюватиму з представниками міської влади, з громадою міста, але зазначені кошти мають контролюватися представниками саме громади, а не влади, на момент завершення усіх кримінальних справ», - підсумував Владислав Голуб.

Додамо, згідно даних електронних закупівель ProZorro від 17 липня 2017 року завершений аукціон на придбання машини сміттєвозу, замовником якої є КП «Міський водоканал» м. Золотоноша з очікуваною вартістю 1 млн.140 тис. грн. Таку інформацію підтвердив міський голова Золотоноші й прокоментував: «Закупівля машини нам потрібна, тож будемо купувати в кредит».

Втім народний депутат Владислав Голуб наголосив, першочергово, бюджетні кошти мають витрачатися, аби врахувати інтереси простих громадян. «Спочатку зробіть колектор, а вже потім купуйте сміттєвоз і робіть реконструкцію полігону твердих побутових відходів». Також порадив, аби міська влада змінила бюджетний запит щодо виділення коштів на реконструкцію полігону ТПВ в межах Антипівської та Новодмитрівської сільських рад на фінансування другої черги реконструкції міського колектору для отримання коштів у 2018 році. Відповідне звернення народний депутат пообіцяв підкріпити своїм депутатським зверненням до Кабінету Міністрів України з проханням виділити ці кошти.

« Думаю, рішення конструктивне, сподіваємося, міська влада прислухається до порад народного депутата. Місто не повинне смердіти як біо-туалет на рок-концерті, а відключення води теж мають нарешті припинитися»,- прокоментував після зустрічі житель Золотоноші Святослав Харченко.

Тож після обговорення містяни нарешті отримали шанс на вирішення проблем, кажуть влада має бути для людей, а не люди для влади.

Інформацію надано прес-службою народного депутата України Владислава Голуба. 

Останні новини