Міські та районні адміністрації об"єднають?

Саме таку пропозицію закладає законодавець в структуру проведення нової адміністративної реформи. Стосуватиметься вона і Черкащини. Сергій Тулуб, після спілкування з Віктором Януковичем повернувся з новими ідеями та натхненний бажанням якомога швидшого переходу до активних справ.

- Ви ж тільки подумайте, за десять років населення області скоротилося на 140 тисяч. А інфраструктура то залишається та є сама, а чиновницький апарат той же. От подивіться, для прикладу на Канів - в місті 20 тисяч жителів і в районі 20 тисяч, а адміністрації дві, і державних чиновників вдвічі більше. Ми повинні добиватися децентралізації та деконцентрації місцевої влади, - відзначив Сергій Борисович.

Торкнувся цього питання в своїй доповіді і міський голова Золотоноші Войцехівський.

- В об"єднання є свої мінуси та плюси, це питання потрібно більш детально вивчати, але однозначно можна стверджувати, що реформування місцевого самоврядування необхідне, - запевнив Віталій Олександрович.

Більш однозначною  в своєму баченні була голова Золотоніської районної адміністрації Криницька Оксана Юріївна.

- Реформування потрібно було ще вчора. Ми вже запізнюємося з ним. Однозначно, що міські та районні адміністрації потрібно об"єднувати. Ви ж подивіться лише на Золотоношу: у нас з містом спільна інфраструктура, а це і поліклініки, і лікарні, і установи. Всерівно всі видатки на їх утримання ми ділимо з містом порівну. Серед громади таке об"єднання не принесе негативу. Проте важливо інше. Треба щоб місцевому самовряядуванню повернули право надавати в оренду земельні ділянки. Ви ж тільки подумайте про те, яким чином Київ має вирішувати варто чи не варто здавати земельну ділянку в оренду, приміром в селищі Пальміра, і головне, яким чином формуватиметься ціна такої оренди. А раніше це був один з головних елементів наповнення районного бюджету. І ще одне -нам необхідно оптимізувати видатки на утримання апарату адміністрацій. Таким об"єднанням ми досягнемо значної економії, - емоційно резюмувала очільниця РДА.

За підсумками обговорення вирішено підготувати громадськість до обговорення та внести до проекту пропозиції стосовно проведення реформи місцевого самоврядування. Від себе відзначимо, що не все так просто може бути, і ні в якому разі не можна підходити до питання тільки з одного боку. Адже серйозні проблеми можуть виникнути  в разі бездумного об"єднання в більших містах та районах. Так наприклад, зовсім різні соціальні інфраструктурні об"єкти в містах Сміла та Умань, де в разі об"єднання з"являться зекономлені кошти та звільнені приміщення напівпустих районних лікарень та поліклінік, проте ми ж прекрасно знаємо, що бюрократична тяганина, яка неодмінно виникне в новостворених установах, обов"язково значно знизить рівень позитивного резонансу від реформування..

Останні новини