«Міняю життя пацієнтів на власне збагачення. - Українські чиновники та автори закону №5038-6».

У цьому документі, який ось-ось набуде чинності, введені положення про ліцензування імпортних медичних препаратів. Ліцензування (перевірка на безпеку, придатність) - справа потрібна і правильна, тим більше, якщо мова йде про стан здоров'я людей. Але біда в тому, що №5038-6, не враховуючи думки вітчизняних медпрацівників, виключно чиновниками, ускладнює процес ліцензування.

Швидше за все, мова йде не про спроби убезпечити наші з вами організми від всілякої, інший раз і справді, шкідливої, розрекламованої лабуди з різним смаком і запахом. І не про тонкощі захисту вітчизняного виробника, а про інтереси, спрямовані на збагачення вітчизняної фармацевтичної мафії. Незважаючи, природньо, на те, що питання зачіпає справжню безпеку мільйонів хворих.

Досвідчений медик, екс-міністр охорони здоров»я Поліщук говорить: «Ті ліки, які «працюють» на європейському ринку, однозначно якісні. Процедура вступу їх в Україну має бути спрощена, а цей закон її ускладнює».

Президент Американської торгівельної палати в Україні Хорхе Зукоскі: «Ми не вимагаємо неможливого, не говоримо про повну відмову від контролю регулювання сфери обігу ліків. Ми лише закликаємо до здорового глузду: система контролю повинна бути виправданою, а умови функціонування ринку - справедливими для всіх його учасників»; «ми бачимо і розуміємо бажання українських чиновників розвивати фармпромисловість в Україні. Однак варто враховувати те, що на сьогоднішній день Україна практично не володіє ні технічними, ні фінансовими ресурсами, які необхідні для організації фармацевтичного виробництва світового рівня».

«Під роздачу» нового закону потрапляє близько восьми тисяч найменувань лікарських засобів: від проблем з тиском; серцево-судинних захворювань; хвороб нирок і печінки; коштів для онкохворих дітей. Більшість з таких ліків не мають дієвих вітчизняних аналогів.

Скоріше за все, після 1 березня ми зможемо спостерігати картину, як біля аптек стоять різні дяді і тьоті з пігулками та упаковками ампул. Їх ганяє (і, одночасно, бере з них винагороду) міліція. А ті, кому життєво необхідні ліки, яких в аптеці немає – шукають й надалі сумнівних продавців. Що запропонує такий, ніяк не «ліцензований», торговець? Контрабанду, за яку попросить захмарну ціну? В гіршому випадку - дійсно небезпечну підробку…
 

Останні новини