Люди чекають конктретних дій, - Олександр Коваленко
Як відомо, Урядом України 19 жовтня 2018 року ухвалено рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5 %, згідно з яким з 1 листопада поточного року ціна газу для населення мала складати 8550 грн за тисячу кубометрів.
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» наголошує, що таке підвищення ціни на газ без ефективних заходів Уряду щодо прискорення економічного зростання неминуче призведе до подальшого зниження рівня життя людей, а також може стати чинником соціально-політичної дестабілізації та зростання протесних настроїв в Україні.
Разом з тим, критика намірів уряду щодо підвищення ціни на газ деякими політичними партіями та їх лідерами скидається на дешевий популізм напередодні президентських виборів. Чому? Бо такі політики зосередились лише на одній проблемі, яка рано чи пізно виникне знову. Вони готові пообіцяти що завгодно, аби прийти до влади, а далі – знов і знов будуть списувати все на «попередників». А між тим, ситуація, яка підштовхнула нинішній уряд до прийняття такого непопулярного рішення, склалася не сьогодні-вчора. Усі попередні уряди України протягом останніх 15 років позичали гроші в МВФ і накопичували борги замість реформування економіки. Протягом усіх років незалежності державна політика не спонукала до формування у громадян почуття господаря. Їх цілеспрямовано привчали до відчуття залежності від держави та чиновника, що їм нічого не належить та від них нічого не залежить. Саме це дозволяло можновладцям дерибанити цінності та «виходити сухими із води». Різниця ж між регульованими й ринковими цінами на газ в сотні відсотків була найбільшим джерелом корупції.
У наступному році Україну очікує пік погашення заборгованості перед МВФ. Коштів для цього в державному бюджеті немає. Нинішня влада має кілька варіантів: брати нові кредити, щоб обслуговувати старі , або оголосити себе банкрутом, тобто визнати, що не може більше обслуговувати свої борги. Іншими словами – дефолт, який приведе до сильної девальвації гривні, високої інфляції, зниження купівельної спроможності населення. Можна відмовитись від кредиту МВФ і, щоб сплачувати борг, жорстко скоротити державні витрати, що негативно відобразиться на інвестиціях, викличе зниження заробітної плати і пенсій, соціальних виплат, стане причиною рецесії.
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» погоджується, що підвищення ціни на газ зараз матиме негативні наслідки для населення. Але ми сподіваємося, що це будуть тимчасові труднощі. До того ж, несумірні з наслідками дефолту і скороченням видатків бюджету. Крім того, наслідки підвищення ціни на газ для людей з низьким доходом будуть частково компенсовані субсидіями. Експерти сходяться на думці, що до вирішення проблеми треба йти не шляхом регулювання цін, а шляхом реформ, які приведуть до стійкого економічного росту і, як результат, росту заробітної плати, а звідси – до зростання платіжеспроможності людей.
Депутатська фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в обласній раді категорично проти перекладання на плечі громадян наслідків діяльності всіх попередніх і нині діючого українських урядів. Ми вважаємо , що до керівництва держави слід ставити вимоги в дещо іншій, ширшій , площині, не обмежуючись лише ціною на газ. До такого звернення ми включаємо наступні пункти з вимогами:
На ділі, а не на словах впроваджувати нові газові правила, передбачені Законом України «Про ринок природного газу».
Прозорості формування тарифів для населення, про яку говорять уже років 10, а її як не було, так і нема. Якщо прибрати корупційну складову, то тарифи можуть виглядати набагато привабливіше.
Реальної боротьби з корупцією, а не показухи. Чому досі жоден депутат, з яких знімали недоторканість саме за корупційні діяння, не покараний ?
Наведення порядку у сфері газорозподільних мереж – відомій царині енергетичних шахрайств. Адже й досі всі внутрішні газогони країни: мережі, по яких газ надходить у будинки, лікарні, школи – усі труби, по яких іде газ споживачеві, перебувають на балансі облгазів.
Послідовного і дієвого впровадження енергоефективності в промисловості і енергозбереження, як на підприємствах, так і в оселях людей. Подальше впровадження монетизації субсидій.
Реальних кроків для того, щоб економіка нашої країни була конкурентною, як з точки зору витрат на виробництво продукції, так і з точки зору інвестиційної привабливості. Це стосується зниження протягом декількох років фіскального відсотка ВВП із сьогоднішніх 42% до 33-34%.
Подолати сировинний олігархат шляхом цілеспрямованого формування іншої економічної моделі розвитку економіки, яка базується на значно більшій частці продукції переробної промисловості в складі ВВП.
Сподіваємося, що колеги з облради підтримають наші вимоги на черговій сесії. Депутатська фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» , як завжди, далека від популізму, а в основу своєї діяльності ставить інтереси людей.
Олександр Коваленко,
депутат облради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ»