Ляшківці відкликають атовця та залишають екс-регіонала

Радикальна партія в Черкасах відкликає зі свого списку депутата-атовця натомість залишає недоторканим колишнього регіонала.

Епопея з відкликання пяти депутатів міської ради триває з кінця березня, нині оборудку вдалося майже завершити по трьох депутатах. Серед відкликаних є і депутат обраний за списками Радикальної партії, учасник конфлікту на Сході Віталій Косяк (нині даний юридичний факт депутат встановлює через суд). Про оборудки з відкликанням саме цього депутата розповімо докладніше. 

2 травня Черкаський окружний адміністративний суд в забезпечення позову Віталія Косяка заборонив міській ТВК звертатися до вищого керівного органу партії про відкликання його «за народною ініціативою». Попри це, вже 3 травня рішенням з'їзду Радикальної партії Олега Ляшка на основі узагальнення підписів зібраних за відкликання депутата прийнято рішення відкликати даного депутата. Далі міська ТВК не зважаючи на судове рішення визнає новим обраним депутатом за списком Радикальної партії іншу особу. 

Постанова ТВК про визнання обраним нового депутата міської ради має бути оголошена на сесії Черкаської міської ради, лише тоді новообраний депутат набуде повноважень. 

На фото поки ще діючий депутат Віталій Косяк

Повертаючись в недалеку історію, нагадаємо, що до Черкаської міської ради на місцевих виборах 2015 року було обрано загалом три депутати від Радикальної партії – Сергій Тищенко, Віталій Косяк та Станіслав Лукирич. З квітня 2016 року фракція Радикальної партії в міській раді розпущена за рішенням Президії Політичної ради Партії за підписом Олега Ляшка. В рішенні також йде мова про початок процедури відкликання всіх трьох депутатів за народною ініціативою. З часу прийняття такого рішення, жодних реальних дій по відкликанню не здійснювалося. 

Підставою «показової чистки» тоді стало позиціонування фракції у Черкаській міській раді, зокрема реальною причиною «розгону» радикалів стало голосування в лютому 2016 року за склад виконавчого комітету під мера Анатолія Бондаренка та депутатську більшість у складі фракцій – БПП, ВО Батьківщина, ВО Свобода, Радикальна партія. Тоді «бандитський виконком» вдалося протягти лише завдяки одному голосу нині покійного депутата Михайла Бінусова, який тушконувся з фракції «Укропу». 

Позиція ж вищого керівництва партії радикалів була проти того складу виконкому, а фракція за задумом столичних партійних бонз мала підігрувати екс-меру Сергію Одаричу, який намагався сформувати нову більшість у міськраді на противагу меру Бондаренку. 

Варто відзначити, що жодних санкцій стосовно відкликання депутата Станіслава Лукирича так і не було застосовано. Він до слова у скликанні 2010-2015 років був депутатом Смілянської районної ради від Партії регіонів.

Віталій Косяк як і решта депутатів які стали фігурантами оборудки з відкликання входять до промерської більшості. Їх відкликання покликане зруйнувати існуючий баланс сил в міській раді який сформувався після формування нового складу виконавчого комітету в лютому цього року

Саму ж процедуру відкликання у напівтаємному режимі розпочали під проводом лідера Партії вільних демократів Олександра Згіблова.

Останні новини