Логічне завершення - заступника від радикалів облрада відправила у відставку

Радикальна партія втратила представництво в керівному апараті Черкаської обласної ради.

Заступника голови обласної ради Вадима Гайовича відправлено у відставку рівно через рік після його призначення. В ході таємного голосування із 76 зареєстрованих депутатів які прибули на сесію у голосуванні взяло участь 53 обранці. За відставку Вадима Гайовича проголосували 44 депутати, проти – 9 депутатів. Хоча голосування і було таємним, але з спілкування в кулуарах сесії стало зрозуміло, що відставку підтримали фракції ВО «Черкащани», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Партія ветеранів Афганістану, позафракційні. Особисто за відставку проголосував і голова обласної ради Олександр Вельбівець. 

Питання про відставку заступника було внесено до порядку денного за результатами звернення на імя голови облради яке підписало 36 депутатів. У зверненні як ми вже повідомляли, посадовцю закидали відсутність достатніх управлінських якостей та провал у роботі по гуманітарному напрямку. 

Голова обласної ради Олександр Вельбівець, у власному виступі серед причин назвав – невиконання доручень голови обласної ради, використання посади заступника задля просування інтересів єдиної політичної сили – Радикальної партії Ляшка. Також він додав, вже публічно відомий факт, що саме призначення на посаду як і створення посади було більш політичним рішенням заради політичного компромісу в раді, а не через адміністративно-менеджерську потребу. 

- Призначення на посаду заступника Вадима Юрійовича – це був скоріше результат політичного компромісу заради злагодженої роботи обласної ради, а не потреба адміністративного апарату. В мене як голови обласної ради є оцінка його роботи і вона буде визначена моїм голосуванням по цьому питанню. Я буду підтримувати питання припинення його повноважень. Робота в керівному апараті ради передбачає несення державної служби, неухильне виконання доручень голови обласної ради, раціональне використання коштів. За багато речей які робить заступник, я як голова не хотів би нести відповідальність. За рік його роботи я можу її охарактеризувати так, що я не знаю де і чим займається заступник, знайти його нереально. Також надходила інформація від голів адміністрацій, що він використовував дану посаду і службове становище при виборах в ОТГ на користь партії яку представляє. Маючи статус службовця, в той же час на нього в мене як голови облради немає засобів і повноважень дисциплінарного впливу. Звільнити його можна лише за рішення депутатів ради. Весь період перебування на посаді він використовував для просування діяльності політичної сили, - зазначив виступаючи голова обласної ради Олександр Вельбівець. 

На фото голова обласної ради Олександр Вельбівець голосує за відставку свого заступника. 

Представник Партії ветеранів Афганістану Олександр Рибченко констатував, що обговорювати по даному питанню нічого, бо ефективної роботи його на посаді не було помічено. 

- Я не хочу нікого обливати брудом і це не правильно, бо це наш колега. Але така посада передбачає наявність певного управлінського і життєвого досвіду. Але вибачте мене, якщо ображу когось, але не може керівник церковного хору займати цю посаду – це не зовсім правильно. Щось далі обговорювати по самій роботі не бачу сенсу, бо не можна обговорювати те, чого не було, - зазначив депутат Олександр Рибченко. 

Сам Вадим Гайович намагався висловити тези на власне виправдання, але судячи з голосування вони не переконали депутатів. 

- По гуманітарному напрямку який мені було доручено, мною були спрямовані зусилля на покращення роботи. За час роботи на посаді намагався працювати з кожним депутатом не ділячи на партії чи на фракції. Докладав зусиль по соціально-економічному розвитку регіону від вивчення проблематики до розробки цільових програм. Системно в складі апарату ради та структурних підрозділів ОДА працював з кабміном, народними депутатами по залучення в тому числі і коштів на розвиток регіону. Брав участь у роботі агенції регіонального розвиту з пошуку інвесторів, грантодавців. Прошу депутатів розглянути дане питання неупереджено без політичних впливів, - звернувся до депутатів Вадим Гайович. 

Відзначимо, що завершення року перебування на посаді заступника Вадима Гайовича відставкою виглядає цілком логічно. Як ми вже повідомляли, призначений він був в результаті політичних торгів та впливу передусім свого патрона народного депутата Віктора Вовка та тиску Адміністрації Президента на голову Черкаської ОДА. Виключно політичне призначення вмотивоване фактичним перебуванням Радикальної партії Олега Ляшка у прихованій більшості з провладними фракціями в парламенті. Як результат торгів та впливів тоді голова досить великої фракції у обласній раді і отримав політичну посаду за лояльність до обласної влади. Депутатів рік тому ламали через коліно, на цьому наголошував колишній член фракції РПЛ у обласній раді Микола Булатецький, нагадаємо тоді за Гайовича проголосувала мінімально необхідна кількість депутатів – 43. 

Проте з часу обрання його на посаду, фракція РПЛ у обласній раді припинила своє існування, через одноосібне ручне управління саме Вадима Гайовича під патронатом народного депутата Віктора Вовка. На виборах в ОТГ колись популярна партія в області показала відверто провальні результати. З часу успішних місцевих виборів 2015 року з втратою електоральної підтримки та цілісної фракції в обласній раді значно знизився і відповідно вплив на політичні процеси в регіоні. Кризові процеси в партійному середовищі радикалів викликані фактично дворічною відсутністю голови обласного осередку обраного партійною конференцією. Натомість партія керувалася вузьким колом осіб в ручному режимі. 

До всього додалися і вищеназвані передусім головою обласної ради причини, логічним завершенням стала відставка Вадима Гайовича з посади.
 

Останні новини