Лебідь-одинак зимує на Тікичі

Останнім часом на Тікичі та його заплавах у межах Звенигородки можна побачити багато перелітних птахів, які, проте, залишаються тут на зиму. Не дивина для звенигородців й зимуючі на водоймі лебеді.

Про це пишутьВісті Черкащини“.

Велику роль в поведінці птахів, які відмовляються мігрувати, відіграла зміна клімату, що супроводжується теплими зимами. Та, як правило, пернаті, серед яких лебеді не є винятком, зимують парами, а лебідь, який поселився з минулої осені неподалік міського пляжу, – одинак. Дехто припускає, що відбився лебідь від своєї зграї не зі своєї волі – судячи з того, що птах не встиг ще повністю змінити свого опірення, на час міграційного періоду він був ще надто молодим й не встиг набратися сили для тривалого перельоту в теплі краї.

Та як би там не було, зараз він почувається привільно в облюбованому фарватері. Всі, хто спостерігав за цим красенем, сходяться на тому, що він легко знаходить у водоймі потрібну їжу, тож і тримається самостійно, не беручи її з рук людей. Щоправда, лебедя доведеться рятувати, якщо настануть морози і річку скує крига. 

Останні новини