Лідер "Батьківщини" на Черкащині: "У наших партнерів по опозиції бракує політичної мужності"

Історико-культурні та політичні акції опозиційних сил просто захлинули Черкащину останнім часом. От тільки завершилося вшанування героїв Холодного Яру, як на часі проведення ще більш масштабного заходу - акції Вставай Україно в Черкасах. Про деякі аспекти діяльності опозиційних сил ми поговорили з головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» Анатолієм Бондаренко.

Опозиціонер поділився власними враженнями щодо акції в Холодному Яру.

- Вже зараз неодноразово я чув коментарі, що ніби вшанування героїв перетворилося на політичну акцію. І я навіть в дечому погоджуюся з цим. Але все ж для мене насамперед – це була не політична, а патріотична акція. Я хотів би, щоб такі заходи стали поштовхом до розвитку громадянського суспільства і свідомості громадян. Не просто щоб це була чергова акція. А щоб вона надихала молоді покоління на звершення і гарні справи які ми в майбутньому плануємо зробити, - відзначив Анатолій Бондаренко.

В той же час ми змогли бачити досить прохолодне ставлення інших партнерів по опозиції до Холодноярських заходів. Зокрема партія "УДАР" була представлена смішною кількістю активістів, не було і Віталія Кличка та Арсенія Яценюка чи будь-кого з їх близького оточення.

- Це наші партнери, молодші партнери і їх партії лише розвиваються, проходять період становлення. Я думаю з часом вони наберуть обертів і покажуть кращий результат ніж сьогодні, - відповів лідер "Батьківщини".

В той же час для нашого видання не став несподіванкою той факт, що на акції були представлені дійсно ті політичні сили які мають структуру і є давно структурованими – це "Свобода" та "Батьківщина". Відсутність же, так званих лідерів опозиції як Яценюк та Кличко, можливо варто пояснити і їх національним походженням. Ну не зовсім правильно їм вшановувати тих героїв які м’яко кажучи не були героями для їх предків. Ми погоджуємося із заявами того ж пана Томенка, де він стверджував, що для влади це чужі герої, чужа історія. Але очевидним є те, що й для таких названих лідерів опозиції – це теж чужі герої. На цьому зупинимось, бо почнуть звинувачувати в антисемітизмі.

Також Анатолій Бондаренко бачить головну рушійну силу змін в суспільстві в першу чергу не в партіях, а в самому суспільстві.

- Більш рішуче можуть діяти опозиціонери в парламенті, але в першу чергу повинне діяти саме суспільство. Революція не робиться в Верховній Раді, а революція робиться на майданах куди люди виходять за покликом серця. І революції роблять не лідери парламентських партій, а роблять люди, яким набридла ця влада, - відзначив опозиціонер.

Важливою проблемою опозиційних сил Анатолій Бондаренко бачить відсутність у партнерів по опозиції прагнення брати на себе політичну відповідальність і нести її.

- Я хотів би щоб ті помилки які допустив Ющенко і помаранчева команда, ми не повторили коли ми прийдемо до влади. Головне питання – це кадрове питання, вже зараз потрібно готувати кадровий резерв і ми це робимо. Це дійсно мають бути фахові люди, а не призначатися по принципу прописки.

Є проблеми в парламенті з окремими голосуваннями. Ну я так вважаю, що дійсно той хто рекомендував людину до списку – той повинен нести відповідальність. Це моя позиція. Сьогодні у наших партнерів які рекомендували людей у список, в них бракує політичної мужності вийти й сказати так, - я дійсно рекомендував цю людину, – я складаю мандат і йду, - жорстко резюмував Бондаренко.

Насамкінець опозиціонер констатував відсутність на сьогоднішній день справжнього лідера опозиції.

- Люди розчарувалися в тому, що є лідер який буде вести за собою народ до кращого майбутнього. Якби була Юлія Тимошенко на волі я вважаю, що це одна людина яка в змозі підняти Україну проти нинішньої влади, проти Януковича. Нажаль треба констатувати, що немає сьогодні в опозиції тієї людини яка може протистояти цьому бандитському режиму, - підсумував Анатолій Васильович.

Ми ж підводячи деякий підсумок не можемо не погодитися, що опозиція немає єдиного гідного лідера. Черкащина як своєрідний зріз, дуже яскраво демонструє всі проблеми та незгоди які мають опозиційні сили. На нашу думку, як тут на місцях так і на вищому рівні, опозиціонерам вже варто відходити від популістської риторики та переходити до конкретних дій. Насамперед пропонувати системний план дій і головне йти до людей та будувати справжні партійні структури.
 

Останні новини