Квартири для АТОвців за завищеною ціною придбали "в рамках закону"

В Черкасах триває скандал навколо придбаних квартир для сімей загиблих та скалічених в АТО черкащан.

Представники обласної влади та підконтрольні їм медіа-ресурси будь-що прагнуть легітимізувати купівлю квартир за завищеною ціною в проблемному будинку. Для цього в хід йдуть всі можливі методи та залучення родичів які мають отримати житло.

Нагадаємо, що за підсумками минулого року обласна влада придбала для АТОвців 20 квартир на суму 15,5 млн. грн. Як виявилося квартири були закуплені по завищеній ціні, в проблемному будинку. При цьому, на сьогоднішній день квартири ключі від яких вручав губернатор Юрій Ткаченко, не отримали.

Щоб гасити скандал, вже не прийшов ані Юрій Ткаченко (він у відпустці, можливо саме через неї так поспіхом на публіку вручали ключі перед новим роком, а по факту родини бійців не мають поки ніяких документів – ред.), ані жоден із його заступників, натомість прислали начальника Департаменту цивільного захисту Черкаської ОДА Олександра Криворучка. Присутні були і представники родин атовців.

Загалом ми йшли на прес-конференцію щоб почути відповідь на три головні питання – чому квартири у будинку по Байди Вишневецького 97 купувалися по завищеній ціні у 13 тис. грн.. замість ринкової ціни від 8800 до 9400 грн. за квадратний метр; коли родини отримають реальне право власності на придбане житло та чому окремим родинам довелося доплачувати кошти за отримані квартири.

Начальник департаменту Олександр Криворучко довго зачитував різні постанови та накази, в яких мало що можна було зрозуміти. Лише після вимоги журналістів все ж надати інформацію по суті спромігся пояснити завищену ціну квартир. 

- З 2010 року внесені зміни в нормативні документи і квартири можна купувати без тендерних процедур, за найменшими запропонованими пропозиціями. Згідно чинного законодавства я як посадовець здійснив всі кроки передбачені законодавцем для купівлі житла для цієї категорії громадян. Були оголошення у газетах «Нова Доба», «Вечірні Черкаси». Нам надійшли різні пропозиції, ми обрали з найменшою ціною. Ми мали право купити житло як на первинному так і на вторинному ринку житла. Більшість виявили бажання придбати житло у новобудові, оскільки і ціна була найнижча і особливо вибору з введеними в експлуатацію в 2015 році будинками вибору не було. До того ж маємо письмову згоду кожного для кого були куплені квартири, - розповів Олександр Криворучко. 

На запитання які лунали, чи купив би собі чиновник квартиру в цьому будинку за ціною в 13 тис. грн. за квадратний метр знаючи, що тут же вона продається за 8800 грн.?

- Я чиновник і я керуюся наказами профільних міністерств та розпорядженнями губернатора, вивчення цін на ринку не входить до моєї компетенції. Я виконав усі нормативні вимоги поставлені переді мною. Зараз буде проводитися перевірка от і сьогодні спілкуватимуся з правоохоронцями і готовий відповідати перед законом, але згідно його вимог я нічого не порушив, - пояснює чиновник.

Щодо додаткових коштів які сплатили окремі родини за квартири чиновник також дав пояснення. Така практика також є законною, а доплачувала за понаднормові метри.

- У постанові, що регламентує безоплатну передачу громадянам квартир йдеться про те, що житло видається із розрахунку санітарної норми – 21 квадратний метр загальної площі на члена родини. Тобто, скажімо, на трьох членів родини припадає 63 квардартні метри загальної площі та ще додатково 10,5 метрів. Виходить 73,5 метри. За ці метри платить держава, а за додаткові доплачує власник. Ці кошти перераховували на казначейські рахунки ніхто їх в руки не брав, відповідні платіжки є у платників. Доплата здійснювалася виключно за погодженням, - пояснює чиновник.

Також Олександр Криворучко запевнив, що питання юридичного оформлення прав власності затяглося через новорічно-різдвяні свята і вже на наступному тижні буде вирішено.

Запрошена на прес конференцію  мати загиблого бійця Любов Войцехівська висловила задоволення з приводу придбання квартири та подякувала владі.

На фото дружина та мати загиблого Євгена Войцехівського зі Сміли. 

- Я втратила найдорожче – дитину. З мене ніхто нічого не вимагав, нам запропонували – ми погодились доплатити за додаткову площу. Ми дуже вдячні губернатору за придбання житла. Хто це все затіяв, я не розумію. Таке враження, що в нас хочуть відібрати житло. Можливо, комусь не угодив губернатор. До чого це все? – говорить Любов Войцехівська.

Натомість присутніх на прес-конференції громадських активістів, журналістів так і не задовольнила відповідь чиновника, щодо завищеної вартості квартир.

- Ми вдячні Вам за сина, який склав свою голову за Україну. Але прикро, що зараз родичами загиблих намагаються прикриватися. Ми не можемо стверджувати, що хтось отримав відкат, але ми всі бачимо з відкритих джерел, що в тому ж будинку де влада купила житло по 13 тис. за квадратний метр, воно коштує значно дешевше. Ми всі знаємо, що складна ситуація і не вистачає коштів, але навіть за ті витрачені кошти можна було б купити більше житла для тих хто його потребує, - зазначила громадська активістка Наталія Вернидуб.

 

 

 

Останні новини