Крихкий мир між владою і "Фрезеніусом" може бути зруйнований

Клініка «Фрезеніус» підвищила ціну лікування хворих на ниркову недостатність. Про це на засіданні виконавчого комітету Черкаської міської ради заявив директор департаменту охорони здоров’я міськвиконкому Олег Стадник. 

- Раніше за одну процедуру ми сплачували цій клініці 1049 грн., сьогодні ж вони просять 1154 грн. Усього послугами «Фрезеніусу» від нашого міста користується 24 пацієнти. Протягом року вони отримують 3900 сеансів. Тож на їх лікування у цьогорічному бюджеті передбачено 4 мільйони 91 тисяча гривень, однак тепер з’ясовується, що нам необхідно буде заплатити 4 мільйони 500 тисяч гривень. Я не знаю, де взяти 400 тисяч гривень, — роз’яснює Олег Стадник, інформують Вечірні Черкаси.

У департаменті запевняють: клініка, змінюючи ціну, поступає, м’яко кажучи, не чесно, адже на тендер вони виходили з іншими розцінками. Олег Стадник, припускає, що «Фрезеніус» зловживає своїм статусом монополіста, однак у мерії планують шукати порозуміння із клінікою та просити їх працювати за раніше визначеною ціною.

Нагадуємо, що раніше вже нова обласна влада відмовилася приймати окрему програму обласної ради, щодо забезпечення лікування хворих на ниркову недостатність. Фактично нова влада вчинила так як і робив режим Тулуба – переклали фінансування на місцеві бюджети. Одначе коли Наталія Старікова була в опозиції то заявляла, що програму потрібно прийняти на 5 років.

Щодо монопольного становища клініки, то тут теж не зовсім достовірна інформація, оскільки такі ж послуги надаються і у відповідному відділенні обласної лікарні. Однак там, за словами пацієнтів, якість надання послуг значно нижча.
 

Останні новини