Козаки задоволені фестивалем, але не задоволені Поляковим! (Відео)

Днями творчі колективи з Уманщини, Христинівщини, Сміли, Маньківки, Тального та Монастирищени взяли участь у Першому регіональному фестивалі «Козацька слава», що пройшов в Умані з нагоди 245-й річниці народного повстання під проводом Івана Гонти та Максима Залізняка. Засновники фестивалю — Козацтво Уманщини та Христинівщини.

Із самого ранку в міському будинку культури прихильники української пісні, читці та танцівники змагалися за звання найкращих.

- Прекрасне свято, — коментує уманчанка Ірина. – я випадково потрапила на нього. Йшла поруч будинку культури – почула музику і зайшла поглянути буквально на кілька хвилин, але залишилася до кінця концерту – не змогла не дослухати виступи колективів. Вражаючі голоси.

Проте навіть по закінченню першої частини фестивалю, учасники не відпочивали, і поки журі визначало переможців, народні співаки дали просто неба майстер-клас із виконання української пісні уманчанам та гостям міста.

- Незважаючи на те, що фестиваль відбувається вперше, він уже встиг знайти своїх прихильників і навіть… учасників на наступний рік. Адже окрім колективів з Черкащини, до нас уже зголосилися їхати прихильники козацької пісні не лише з України, а й з російської Кубані та навіть Польщі, — каже отаман Уманського козацтва Володимир Сивак.

Польовий гетьман Центрального округу, генерал-отаман Олександр Туз вважає, що фестиваль має неабияке значення для нашого регіону, бо він популяризує козацьку пісню.

Ближче до обіду в рамках фестивалю відбулася урочиста хода до пам’ятника Кобзарю, що розташований у сквері поблизу Осташівського ставу, та гала-концерт переможців, гостей фестивалю та молодіжних рок-гуртів.

Окрім того для справжніх поціновувачів народного мистецтва, у сквері діяв ярмарок-продаж виробів місцевих майстрів. Про це повідомив сайт Умань-інфо.

Не козацьким і не славним в той день визнали організатори лише дії очільника місцевого осередку «Фронту змін» Максима Полякова, який, за словами генерал-отамана Олександра Туза та отамана Уманського козацтва Володимира Сивака, дуже їх підвів. «Він дуже голосно заявляв, що має провести Парад вишиванок, — кажуть козаки, — але ні вишиванок, ні представників «Фронту змін» організатори не помітили, як і обіцяної допомоги. «Було дуже багато розмов і, на жаль, на розмовах і закінчилося. Нас дуже неприємно вразило і здивувало, що Максим Поляков кличе на наше свято. Він оголосив, що це свято і цей конкурс організовує політична партія «Фронт змін». Це дуже некрасиво і дуже непорядно. Так от, його тут немає, і не було. Не приємно, що деякі люди намагаються перетягнути на себе одіяло відродження козацької ідеї, козацької творчості, історії» — говорять отамани.

"Фронт змін" таки провів ходу у вишиванках, але через нечисельність заходу не викликав великого резонансу серед уманчан.

Підготував: Олександр Безпрозванний

Останні новини