Конкурс з призначення управителя в Черкасах призначений та проведений законно

Конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків призначений та проведений законно.

Про це інформують у департаменті управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради.

Громадська організація «Захист прав обманутих споживачів» звернулася до суду з вимогою визнати незаконним конкурс, за результатами якого управлінська компанія «Нова якість» визначена управителем багатоквартирних будинків у м. Черкаси, та визнати недійсними договори з управлінською компанією.

Вимоги позивача базуються зокрема на тому, що виконавчий комітет Черкаської міської ради нібито не мав права проводити конкурс та підписувати договори від імені мешканців. Відповідачем у справі є підприємства з групи компаній «Нова якість» та виконавчий комітет Черкаської міської ради.

Проте такі аргументи є помилковими, оскільки конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків призначений та проведений законно. Положення Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку визначають, що конкурс може бути проведено як за зверненням співвласників багатоквартирного будинку, так і без такого звернення.

Водночас, законодавством передбачено (ст. 15 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»), що договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком укладається від імені співвласників багатоквартирного будинку уповноваженою особою органу місцевого самоврядування. Що мало місце у даному випадку.

Позиція виконавчого комітету в цій судовій справі ґрунтується на законності проведення конкурсу з визначення управителя і відсутності підстав для розірвання договорів з групою компаній «Нова якість».

Останні новини