Користувацький вхід

Конфлікт в КП "Черкаські ринки": в інваліда "віджали" торговий павільйон

Черговий конфлікт виник довкола КП «Черкаські ринки» в особи з інвалідністю другої групи «віджали» торговий павільйон.

Втратою торгового місця для черкащанина Андрія Точального завершилося впорядкування стихійної торгівлі та організація ярмарків довкола Центрального ринку. Мова йде про торгові павільйони на розі вул. Смілянська-Благовісна. 

- В грудні 2016 року прийнято рішення виконкому про легалізацію торгівлі шляхом проведення ярмарку. Нам повідомили, що ми маємо прибрати свої контейнери, на їх місці буде облаштовано цивілізовані торгові павільйони для торгівлі. Всім торговцям було озвучено, що кожен отримає місце у новому павільйоні там де мав попереднє місце для торгівлі, - розповідає Андрій Точальний. 

Однак після проведення робіт з облаштування павільйонів у березні вже 2017 року місце Точального, на той час директор КП Дмитро Лукашенко віддав в оренду іншому підприємцю. Сам торговець який втратив павільйон надав в редакцію договори з комунальним підприємством за 2014-2016 роки які свідчать, що саме він був орендарем даного місця. 

З того часу донині, на комунальному підприємстві вже четвертий директор, а торгового павільйону Точальний так і не отримав, хоча навіть встиг укласти договір на цей павільйон з вже екс-директором Сергієм Янком. У листопаді 2017 року на посаду прийшов новий директор Тарас Кібало, який не визнав попередній договір та уклав новий з іншим підприємцем. 

- Коли на посаду прийшов Сергій Янко, він розібрався в ситуації і договір на моє законне місце було укладено зі мною. Але вже після зміни директора інший підприємець приніс ксерокопію договору на цей павільйон і новий директор визнав його право пріоритетним, - зазначає торговець. 

На фото очільник КП Черкаські ринки Тарас Кібало

Попри звернення до міського голови, конфлікт так і не було вирішено. В той же час директор КП «Черкаські ринки» Тарас Кібало вважає, що договір на спірний павільйон з новим підприємцем укладено правомірно. 

- Ми знаємо про дану конфліктну ситуацію і намагаємося її вирішити. Андрію Точальному ми запропонували на вибір інше місце, але він не з'являється та пише скарги. Станом на 2017 рік – це спірне місце і де-факто і де-юре було здано іншому підприємцю, воно було здано ще задовго до мого призначення на посаду, - зазначив у коментарі нашому виданню Тарас Кібало. 

Також очільник комунального підприємства повідомив, що в 2017 році за кошти міського бюджету були облаштовані нові павільйони, укладено тротуарну плитку для впорядкування стихійної торгівлі. 

Відзначимо, що згідно рішення виконкому на розі вул. Смілянська-Благовісна було надано дозвіл на розміщення 120 кв. м. ярмаркових павільйонів (24 павільйони по 5 кв. м.). Згідно порталу «Прозоро» на облаштування ярмарку саме тут витрачено 357 тис. грн., але договір укладено аж у вересні 2017 року. При цьому, як повідомляють торгівці роботи по встановленню проводилися ще в 2016 році. Серед іншого слід назвати й інші моменти такі як сплата коштів за оренду павільйонів не на рахунок комунального підприємства, як прописано в договорах, а через касовий апарат. Реальна загальна площа на якій здійснюється торгівля значно більша ніж прописано у рішенні виконкому (замість 120 кв. м. передбачених на розміщення павільйонів, торгівля здійснюється на площі понад 300 кв.м.)
 

Останні новини