Користувацький вхід

Кому слід зробити експрес-тести на коронавірус

Заступник голови ОДА Юрій Лесюк під час брифінгу про ситуацію в області з протидії поширенню коронавірусної інфекції наголосив на тому, що експрес-тестування проводять у випадку наявності в людини клінічних ознак захворювання на коронавірус або якщо людина перебувала за кордоном чи контактувала з хворим на COVID-19.

Про це інформують у Черкаській ОДА.

Юрій Миколайович зауважив, що достовірність результатів проведення ексрес-тестів є найбільш інформативним приблизно на третій-п’ятий день захворювання:

– Підтвердженням цього факту є приклад першого випадку інфікування на Черкащині. Адже вперше при зверненні чоловіка до лікарів тест показав негативний результат. Через кілька днів уже підтвердився, – сказав Юрій Миколайович.

Водночас на брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник пояснив, що для використання експрес-тесту пацієнт повинен мати клінічну картину захворювання:

– Усім здоровим людям немає потреби йти, приміром, до інфекційної лікарні, аби зробити тести. Це – нелогічно. Насамперед, людина, яка має певні ознаки захворювання, має зв’язатись зі своїм сімейним лікарем, проконсультуватись, описати симптоми, отримати відповідні рекомендації. Якщо ж самопочуття погіршується, тоді необхідно викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Визначившись зі станом, фахівці можуть відвезти людину до інфекційної лікарні. Там уже наступний алгоритм. Перший – швидкий тест на грип. У разі відсутності позитивного результату, наступний вже роблять саме на коронавірусну інфекцію. І останнє: якщо є клінічна картина, що обтяжена ще й анамнезом чи перебування з-за кордоном або контактом із хворим, пацієнт лишається ще на додаткове обстеження, а аналізи передаються в лабораторію. І досліджуються вже через систему виявлення вірусу на слизових оболонках або через систему ПЛР.

Олег Стадник наголосив на тому, що необхідно спілкуватись безпосередньо зі своїм лікарем, який має визначати необхідність тестування.

Останні новини

Loading...