Користувацький вхід

Комісія вивчає правомірність вирубки громадських насаджень та лісів

Вирубка громадських насаджень та лісів актуальна тема для Черкащини, грунтовно взялися досліджувати питання в Золотоноші.

За ініціативи низки громадських активістів було створено тимчасову депутатську комісію в Золотоніській районній раді, яка почала активну роботу. В роботі комісії взяли участь голова РДА Олександр Лісовий, депутат Черкаської облради Олександр Лошков, а також були запрошені профільні фахівці – директор ДП «Золотоніське лісове господраство» Микола Бас, керівник держекоінспекції в районі Микола Сидоренко та начальник захисних лісонасаджень «Одеської залізниці» Віктор Щепак. 

Найбільшою проблемою наразі залишається неконтрольована вирубка громадських насаджень. Голова комісії Олексій Кібальнік запропонував, а комісія підтримала, зробити запити на сільських голів району з метою отримання інформації щодо стану з вирубками в адміністративних межах сіл. Зокрема комісія прийняла рішення отримати інформацію щодо обємів вадаленої деревини, рішення рад на підставі яких здійснювалася вирубка, хто саме здійснював вирубку та куди пішла деревина. 

Як зазначив представник екоінспекції, найбільш критична ситуація зараз саме з лісосмугами, оскільки вони фактично нікому не передані в підпорядкування, хоча розпорядниками є держгеокадастр. В адміністративних межах сіл насадження підпорядковуються місцевій владі і вони мають повноваження на ухвалення рішень щодо проведення вирубок. 

Низка питань була поставлена і директору ДП «Золотоніське лісове господарство» зокрема щодо правомірності проведення суцільних та санітарних рубок, робота по відновленню кількісного та якісного складу лісових насаджень, ліквідації наслідків буревію та сніголому. 

- Всі вирубки чи то суцільні, чи санітарні проводяться виключно згідно довготривалого планування в рамках вимог законодавства. Цей факт підтверджується повним переліком супровідної документації. Всі документи будуть надані, також ми можемо організуватися та поїхати на будь-яку ділянку вирубки яка викликає сумніви для звірки на місці. Щодо заміщення лісових насаджень, то в нас в господарстві робота спланована так, що на всіх суцільних вирубках іде стовідсоткове заміщення, при цьому хочу відмітити за кошти зароблені господарством. Наприклад, всі зруби 2017 року будуть заліснені весною 2018 року тому і членів комісії та громадськість я запрошую взяти в цьому участь. Щодо запланованих санітарних рубок, тут значні корективи внесли стихійні лиха. Робота по санітарній вирубці по ліквідації наслідків сніголаму займе щонайменше пів року, - розповів відповідаючи на запитання Микола Бас. 

В результаті заслуховування директора ДП «Золотоніське лісове господарство» комісія прийняла рішення отримати супровідну докуменацію на проведення вирубок за період часу з початку 2017 року по нинішній час. Директор господарства зазначив, що вся документацію буде надана. 

В ході обговорення депутат обласної ради Олександр Лошков звернув увагу, що на сьогодні залишається не прийнятою комплексна обласна програма відновлення лісів, відповідно і районна рада не може її ухвалити. 

Присутній на комісії представник від поліції зазначив, що в разі виявлення сумнівних вирубок, необхідно відразу звертатися до поліції, а вони будуть відповідним чином реагувати. Нині відкрито кілька кримінальних проваджень по даним фактам по Золотоніському району, а одне передано до суду. 

Під час спілкування голова РДА Олександр Лісовий запропонував виділити ділянку на якій активісти, працівники апарату РДА візьмуть активну участь в залісненні на весні. 

В підсумку комісія вирішила продовжити свою роботу для вироблення напрацювань по врегулюванню піднятих проблемних питань у співпраці з профільними відомствами та правооронцями.

 

Останні новини