Колоритного мера Сміли звільнили від відповідальності за "Фількині акти"

Колоритного колишнього в. о. мера Сміли Віктора Федоренка звільнили від кримінальної відповідальності за “Фількині акти” по строку давності.

Про це свідчить ухвала Смілянського суду. 

Колишньому депутату і посадовцю інкримінували кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 191 ККУ (розтрата коштів) та ч. 1 ст. 366 ККУ (службове підроблення). 

Згідно обвинувального акту, обвинувачений виконуючи обов'язки мера Сміли в грудні 2015 року уклав договір підряду з ТОВ “Едельвейс Лімітед” на виконання робіт з ремонту шиферної покрівлі житлового будинку. В той же день, достовірно знаючи що роботи не виконано, підписав акт виконаних робіт на суму в 97 тис. грн. за яким було здійснено проплату. 

Сторона захисту клопотала про закриття провадження у звязку з закінченням строків давності, представник прокуратури проти задоволення клопотання не заперечувала. 

Обвинувачений визнав свою вину в інкримінованих йому правопорушеннях. 

Суд ухвалив закрити провадження за спливом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. При цьому підстава звільнення — не є реабілітуючою. 

Нагадаємо, у 2016-2017 роках Віктор Федоренко як секретар міськради виконував обов'язки міського голови Сміли, був обраний депутатом від Блоку Петра Порошенка. Під час чергової опалювальної кризи, в листопаді 2017 року був виключений з БПП та відправлений депутатами у відставку. 

Колоритний посадовець запам'ятався конфліктом з Михайлом Саакашвілі, який в листопаді 2017 року приїздив вирішувати в Смілі опалювальну кризу. Під час мітингу біля міськради Федоренко поштовхався з відомим політиком.

Згодом з'явився відеозапис на якому Федоренко жалкував, що не зміг вдарити політика під час мітингу та висловлював незадоволення приїздом Міхо в місто.

Перед місцевими виборами, Федоренко був призначений очільником управління ЖКГ, але був звільнений новим мером після місцевих виборів. 

На останніх місцевих виборах Федоренко балотувався до міської ради від партії “Сила і честь”, але партія до міськради не пройшла.
 

Останні новини