Хто на новенького, або всі достойні по 194 округу
День "Д" для українського виборця все ближче. 15 грудня 2013 року, день перевиборів по проблемних округах, має стати відображенням того, наскільки українське суспільство готове до змін. Саме цього дня виборці мають прийти на виборчі дільниці та показати свою громадянську зрілість та відстояти право на вибір.
В 194 виборчому окрузі маємо 16 зареєстрованих кандидатів. Ще чотири пакети документів від потенційних кандидатів чекають 19 листопала, коли має бути прийняте рішення про їх допуск чи недопуск до участі в передвиборчих перегонах. Точно відомо, що один із цих "кандидатів" - двійник опозиційного кандидата Миколи Булатецького. Проте навряд, чи це серйозно вплине на результат волевиявлення. Проте про всіх по порядку.
Арсенюк Олексій Максимович, самовисуванець. Член Партії Регіонів. Депутат Черкаської міської ради, списочник. Депутатом став лише 2013 року, після складання повноважень креатурою Сергія Тулуба Євгеном Влізлом. Проте це вже не перша каденція Олексія Максимовича, до 2006 року він був міським депутатом, будучи членом партії СДПУ (о) - партії Віктора Медведчука, яку все ж полишив, коли в страшні для нього помаранчеві часи той від"їхав до свого кума Володимира Путіна. Власник розважального комплексу "Бочка", через земельні питання з яким раз - пораз привертає до себе увагу. Саме голос Арсенюка став вирішальним при голосуванні за відставку міського голови Черкас Сергія Одарича. Дехто із спеціалістів саме із особою Олексія Максимовича пов"язує виникнення такого явища як "земельна мафія" в часи мерства Анатолія Волошина. Хоча тут скільки людей, стільки ж і думок. Завдання на цих виборах - зібрати на себе негатив від владного "самовисуванця". Думаю, що 2% на виборах - максимальний результат кандидата.
Бобровський Богдан Леонідович, самовисуванець, безпартійний. 2008 року, в 24 роки, балатувався на посаду Київського міського голови, де за даними Київської міської територіальної виборчої комісії отримав аж 265 голосів. В 2012 році був спостерігачем від ГО "Всеукраїнська громадська організація "Інститут виборчого права"" по 17 виборчому округу з центром у місті Ладижин Вінницької області. Певний час перебував на державній службі - працював у Головному управлінні у справах сім’ї та молоді КМДА. Прогноз - менше 0,1 %. Технічний кандидат, головне завдання якого - зайняти місце у виборчому бюлетені.
Булатецький Микола Іванович, член партії "Батьківщина". Єдиний опозиційний кандидат. Вже тричі обирався до складу Верховної ради України, проте через особливості української політики так мандат нардепа жодного разу і не тримав. Востаннє це сталося 28 жовтня 2012 року, коли здобувши понад 12 тисяч голосів переваги над Валентиною Жуковською, потрапив у розборки вищого рівня, наслідком чого стало визнання 194 округу "проблемним". Фактично цим самим українська влада визнала, що Народний депутат Микола Булатецький є проблемою для неї. Тепер, незалежно від свого ставлення до методів роботи Миколи Івановича, черкащани мають прийти на дільниці та довести, що не варто нехтувати їх вибір. Основний претендент на перемогу. За нинішніх розкладів- прогноз автора понад 35% голосів черкащан.
Драгунов Віктор Юрійович, член Комуністичної партії України. Висуванець цієї ж партії. Передвиборча риторика побудована на псевдокомуністичній демагогії про рівність, свободу та братерство. Жодної зарози не становить, як і не зрозуміло з точки зору загальної стратегії, мета такого висунення. Очевидно зараз завдання КПУ просто приймати участь у всіх виборах, щоб знати скільки ще виборців партії мають здоров"я дістатися до виборчих дільниць. Партійний управлінець, невідомий широкому загалу. Свого часу вже програвав в Черкасах, минулого разу це були вибори до Черкаської обласної ради. Це той випадок, коли рейтинг партії має забезпечити прийнятний результат. Прогноз - в межах 10%.
Єрьоменко Володимир Миколайович. Самовисуванець, пенсіонер, член Політичної партії «Праведність».Один з ініціаторів створення громадянського руху "За народовладдя", який створював спільно з Наталією Вітренко (агов, Наталія Михайлівна, де ви?). Політичний аутсайдер, який займатиме місце у виборчому бюлетені. Прогноз - 0,1%.
Колісник Максим Вікторович. Позапартійний, самовисуванець. Депутат Черкаської обласної ради, до якої потрапив за списком "Батьківщини", будучи Головою Черкаської районної організації партії. Судячи з початку кампанії будуватиме її на критиці влади та опозиції, регулярно порівнюючи їх, та регулярно згадуючи прізвище Тулуб поряд з словом "опозиція". Очевидний технічний кандидат. Заручився підтримкою "широко відомої" ГО "Наступ". Прогноз - 1 %.
Кузьоменський Валентин Іванович. Самовисуванець, безпартійний. Депутат Черкаської міської ради, до якої потрапив як член партії "Батьківщина". Своїм висунення "підклав свиню" голові обласної організації "Батьківщини" Анатолію Бондаренку, за що був негайно виключений з партії та фракції у міській раді. Простий диспетчер у аеропорту "Бориспіль", який не веде кампанію, бо після реєстації кандидатом в нардепи терміново залишив межі країни (очевидно, що рішення про висунення приймав не за так, звідти ж гроші на реєстацію та квиток в теплі краї). Очевидно, що головне завдання виконав - спровокував скандал в "Батьківщині" та продемонстрував її невміння тримати ряди.Прогноз - 0,1%.
Купрієнко Олег Васильович, член Радикальної партії Олега Ляшка, висуванець партії. Розрахунок на те, що завдяки рейтингу лідера партії відтягне 0,5% в опозиціонера Булатецького. Кампанії не веде, та й вести не збирається. Прогноз -0,2%.
Мамалига Володимир Володимирович, самовисуванець. Депутат Черкаської міської ради, фракція "Черкащани". Учасник бойових дій в Придністров"ї та Ічкерії. Відомий в Черкасах не лише як політик, а й скандальний журналіст. Затятий опонент колишнього міського голови Сергія Одарича. Під час виборів 2012 року зняв свою кандидатуру на користь Миколи Булатецького. Чи домовляться зараз два, поки що, колеги - невідомо. В будь-якому разі гратиме на опозиційному полі, відтягуючи голоси в Миколи Івановича. Шанси на серйозний результат примарні, якщо не станеться нічого екстраординарного. Прогноз - 1,5%.
Окопний Олексій Юрійович, самовисування, безпартійний. Колишній член партії "Фронт змін", за прем"єрства Юлії Тимошенко він працював в Міністерстві аграрної політики у Департаменті зовнішньоекономічного співробітництва. 2012 року був офіційним спостерігачем від "Батьківщини" по 220 виборчому округу. Власне, очевидно, головна мета такого висунення - щоб журналісти дізналися про його партійне минуле і демонструвати цим самим слабкість опозиції. Більш ніж технічний кандидат - 0,1% його максимум.
Поплавський Михайло Михайлович, самовисування. Очевидно, що саме "співаючий ректор" став кандидатом від влади. Вже помітно, що в штабі кандидата не гребують використовувати адмінресурс, чого вартий негайний ремонт ліфтів 16 листопада в одному з дворів Митниці, які як виявилося і так були відремонтовані. Доречі, Володимир Яворівський згадував, як раніше Михайло Михайлович реагував на подібні проблеми жителів Кіровоградщини. Тоді він заявляв: "Я вас зігрію піснями". Схоже тепер кандидат розчарувався в енергетичній функції своїх хітів "Кропива", "Сало", "Вареники" та "Банька". Власне, аудіодиски із цими гарними застільними записами вже розповсюджують агітатори Михайла Михайловича, тому похолодання черкащанам не страшне. Чи може це попередження? Неабияке занепокоєння викликає інформація, що побудована піраміда з підкупу виборців передана до рук штабу Поплавського. Не хотілося б, щоб такий гарний чоловік запам"ятався черкащан як виборчий махінатор. Доречі, подейкують, що умова яку висунув Михайло Михайлович за участь у виборах зовсім не матеріальна. За чутками, в разі перемоги над Булатецьким Михайло Поплавський хоче отримати звання Героя України. От так. Пісні відійдуть в небуття, а так навічно буде занесено в списки величних українців.Прогноз - 15%.
Радуцький Олександр Романович, самовисування, безпартійний. Колишній соратник Сергія Одарича, який критикував його тоді, коли це ще не було мейнстрімом. Один з організаторів відставки Сергія Олеговича з посади міського голови. Здається, що вже вічний очільки КП "Дирекція парків". Виборчу кампанію будує на послідовній критиці Валентини Жуковської та хімічного гіганта ВАТ "Азот". Депутат Черкаської міської ради, який чи не найкраще та найпослідовніше працює на своєму мажоритарному окрузі. Але в будь-якому разі, не є претендентом на перемогу. Прогноз 3% тільки з особистої симпатії до Олександра Романовича та чистоти черкаських парків.
Свинаренко Андрій Анатолійович.Самовисуванець. Очевидний технічний кандидат влади, який завдяки схожості прізвищ має відтягнути кілька відсотків у третьої сили цих виборів - Олега Свинарчука. Кампанія побудована безглуздо, несистемно та до смішного комічно. Відчувається відсутність серйозного політичного досвіду. Проноз - 3%, і це не завдяки вдалій передвиборчій кампанії, а, швидше, всупереч їй та наявності більш популярного кандидата з подібним прізвищем. Доречі, а чи не цікавитиметься податкова, звідки у безробітного кандидата гроші на проведення такої виборчої агатації? Добрий дядя перерахував?
Свинарчук Олег Володимирович, самовисуванець, безпартійний. При всіх розкладах може стати не лише третьою, а й другою силою кампанії. Принаймні так виглядає, з огляду на ведення передвиборчої агатації та розмах кампанії. Кандидат, що заявляв про те, що буде вести "чисту" боротьбу, не гребує дрібними порушеннями виборчого законодавства, але це, знову ж, навряд чи свідомі дії, швидше відсутність в штабі спеціалістів виборчого профілю, та бажання зекономити. Не додає виборчих плюсів кандидату і майже примусове залучення до ведення агатації підлеглих, та відверте декларування отримання особистої вигоди в разі перемоги. Ви голосуйте, а я зроблю своє підприємство процвітаючим. Ну що ж, принаймні чесно. От тільки питання, а виборці що отримають з вашої перемоги? Чи можливість працювати на власника корпорації "Богдан" за 2,5 тисячі гривень це вже достатня винагорода та висока честь? Проноз - 10%.
Тарашевський Олександр Олександрович, самовисуванець, безпартійний. Неналежність до будь-якої партії дуже умовна, оскільки батько севастопольського студента на Полтавщині очолює одну з місцевих організацій Партії Регіонів. Кампанія побудована на безглуздості, як то пошук майбутної дружини. Не додасть кандидату підтримки і біл-борд на розі вулиці Чорновола з Проспектом Хіміків з величним гаслом "Куй за Тарашевського". Справді - куй. Прогноз - менше 0,1%.
Чорний Віталій Валерійович, висунення політичною партією "Братство". Навряд чи додадуть йому підтримки ролики із закликами повернути Черкасам славу міста рекетирів та жінок легкої поведінки, а Черкащину зробити такою ж гарною, як Чорнобильська зона. Такого абстактивізму не відміняють ні слова про те, що політика повинна веселою, ні вічне "амінь" в кінці знущальних відеороликів. Тому Віталію Валерійовичу теж "амінь" в 0,1%.
Ярослав Нищик