Хрест в Городищі "став поперек горла" київським євреям і вони вимагають захисту. А хто захищатиме українців?

З задоволенням розмістив би текст листа, який представниця єврейської громади адресує Сергію Тулубу з сторінок сайту "Кієв євреєскій", проте не можу цього зробити через заборону адміністріції сайту робити це без дозволу.  Гешефт? Сам лист зводиться до обурення тим, що на місці, де колись було єврейське кладовище, та на якому вже понад 70 років нікого не ховали, "невідомі" встановили хрест.

Схоже представниця "найдревнішого" та "обраного" народу не вважає за право "гоїв" розміщувати свої релігійні символи на своїй землі вільно. Чому мені здається, що з кожним днем представники єврейського народу самі провокують напругу в стосунках з етнічною більшістю?

Якщо представниця єврейської громади вважає за право звертатися до голови Черкаської ОДА з чіткими вимогами, то таке ж право є  і в мене. Прошу вважати офіційним зверненням.

"Сергію Борисовичу, так сталося, що в часи Середньовіччя , коли євреї були гнані у всій Європі, в Іспанії та Франції їм було заборонено перебувати під страхом смерті, їх гостинно прийняла українська земля. Євреїв ніхто не обмежував в їхніх правах. Саме в Польщі та на нинішніх українських землях вони займалися своєю улюбленою справою - лихварством, торгівлею, споюванням місцевого населення в шинках. Проте були серед них і справжні діти цієї землі, які її поважали. Таких було мало, чомусь.

Через свою надмірну пихатість та нахабство, намагання довести корінному населенню свою зверхність, представники єврейської громади час від часу потрапляли в неприємності: спочатку Богдан Хмельницький спробував вказати їм на рівність укранців з ними в правах, потім це ж робили Гонта та Залізняк. Проте кожен згодиться, що український народ дуже терплячий та жодним чином не йтиме на будь-які незаконні дії та безчинства. Отже у таких речей була своя причина. І вона загально відома.

Велику увагу пані Гройсман в своєму зверненні до Вас, приділяє етичним роздумам, звинувачує  в заграванні з націоналістами, погрожує розголосом. Сергію Борисовичу, Ви ж маєте розуміти, що загравання з народом, який вважає себе найрозумнішим, добром не закінчиться. І як і в кожного народу є свої хороші і погані люди. В цій ситуації порядні євреї сприйняли факт встановлення хреста як належну річ, а той хто втратив орієнтацію в просторі, починає диктувати умови корінній нації.

Важко не погодитись з тим, що ніде на території всієї Європи для євреїв не створено настільки комфотних умов як в Україні, а зокрема і на Черкащині. Ціла релігійна спільнота щороку приїздить до Умані щоб вшанувати свого пророка, і ми всі разом закриваємо очі на те, що дуже часто ці паломники відверто нехтують закони. Проте ми українці, а тому нам краще підлаштовуватися під чужі порядки, ніж насаджувати свої. З цим нічого не зробиш.

Шановний пане Тулубе, прошу Вас пам"ятати, що кожна дія, коли вона перевищує ліміт терпіння призводить до протидії. Зараз вкрай знахабнілі представники одного народу пробують диктувати свої умови, і це Ваше право визначитись, як реагувати на подібні речі, але подумайте над тим, як виконання їх вимог сприйме православна громада Городища? Чи не настав час починати захищати етнічну більшість України перед загрозою геноциду з боку меншості. Дякую.

Ярослав Нищик."

Звичайно, зараз хтось знайдеться, кому вистачить кеби звинуватити мене в антисемітизмі. Тому відповім так: моя родина прожила в сусідстві з єврейською родиною, і жодних протиріч з цього приводу в нас не виникало, найкращим моїм шкільним вчителем був теж єврей - Ельгін Вадим Юхимович, він зараз переїхав до Ізраїля, низький йому поклін за його відношення до своєї роботи. Але пам"ятаю я і те, що мого прапрадіда, який був сільським священником в селі Лукашівка нинішнього Монастирищенського району, до Сибіру в 1907 року відправили за брехнею сусіда-єврея, а сестру мого прадіда, білого офіцера, в 1920 році розстіляв комнезамівець-єврей. Історична пам"ять це взагалі річ унікальна, тому її і витравлюють з нашого життя.але

Але я завжди пам"ятаю, що серед представників єврейського народу є і щирі світлі люди, і підлі, ниці підлабузники та інтригани. Як і в будь-якого іншого народу. Просто погані люди ніколи не відмовлять собі в задоволенні зробити нещасний вигляд обличчя, та покричати про антисемітизм.

Ярослав Нищик

Останні новини