"Хлопоти на мільйон" - суд присудив екс-чиновнику держгеокадастру 4 роки ув'язнення

Апеляційний суд Черкаської області виніс обвинувальний вирок високопоставленому екс-чиновнику із земельної сфери та засудив його до позбавлення волі строком на 4 роки.

Відтак скасовано за апеляцією прокуратури попереднє рішення Соснівського районного суду, за яким екс-чиновник мав сплатити лише 12,7 тис. грн. штрафу, оскільки був визнаний винним лише у «зловживанні впливом». 

В апеляційній інстанції державний обвинувач довів підбурювання підозрюваним, до надання хабара тодішньому в.о. голови Держгеокадастру у розмірі 1,2 млн. грн. за продовження на 10 років оренди 271 га землі ТОВ «Орадівка» на Христинівщині та отримання самим екс-чиновником неправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів «за хлопоти» по підготовці документів.

Мова йде про екс-заступника директора Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру начальника управління Державного земельного кадастру Мазуренка Івана Борисовича. За даними слідства та показів завника хабар у розмірі 54 тис. дол. з розрахунку по 200 дол. з гектару, за продовження на 10 років оренди 271 га землі ТОВ «Орадівка» на Христинівщині, передбачався для в.о. керівника Держгеокадастру. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АЛКОГОЛЬ, ДТП, ХАМСТВО ПОЛІЦІЇ ЕКС-МІЛІЦІЯНТА БІЗНЕСМЕНА - ВІДСУТНІСТЬ ПОКАРАННЯ

Повідомлення про викриття неправомірної діяльністі чиновника було оприлюднено у грудні 2015 року, а 10 грудня вже було обрано запобіжний захід у вигляді застави розміром 964 тис. грн. Відзначаємо, що на той час з кінця червня до 22 грудня 2015 року дану посаду в.о. керівника Держегокадастру займав Мірзоєв Азер Алієвич, який був звільнений за згодою сторін, саме після скандалу за підозрою у підбурюванні до надання хабара своїм підлеглим.

За матеріалами органів досудового слідства, в тому числі і доказами зібраними шляхом проведення негласних слідчих дій (аудіо відеофіксація), підозрюваний визнанний винним апеляційною інстанцією у підбурюванні до надання хабара та прийняття обіцянки хабара. Відтак винесено вирок про засудження підозрюваного до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією належного на праві власності майна. 

Примітно, що з рішенням суду першої інстанції обвинувачений погодився та визнав і чистосердечно розкаївся у тому, що прийняв обіцянку отримати лише 1500 доларів неправомірної вигоди для себе за прискорення оформлення документів, необхідних для зміни договору оренди землі, використовуючи своє особисте знайомство з компетентними особами. Нагадаємо також, що Соснівський суд, рішення якого скасоване взяв до уваги, що обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, перебуває на обліку в Черкаському обласному онкологічному диспансері.

Однак навіть після такого досить несподіваного та суворого рішення Апеляційного суду у засудженого є шанси на порятунок – це подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
 

Останні новини