"Хлопоти" на мільйон

Високопоставлений екс-чиновник із земельної сфери якого підозрювали у підбурюванні до надання хабара в 1,2 млн. грн. обійдеться штрафом у 12,7 тис. грн.

В ході судового розгляду підозра по низці більш жорстких статтей кримінального кодексу на переконання суду не була доведена обвинуваченням, тому Соснівський районний суд виніс вирок та визнав винним обвинуваченого у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом).

Мова йде про екс-заступника директора Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру начальника управління Державного земельного кадастру Мазуренка Івана Борисовича. За даними слідства та показів завника хабар у розмірі 54 тис. дол. з розрахунку по 200 дол. з гектару, за продовження на 10 років оренди 271 га землі ТОВ «Орадівка» на Христинівщині, передбачався для в.о. керівника Держгеокадастру та «київлян».

Повідомлення про викриття неправомірної діяльністі чиновника було оприлюднено у грудні 2015 року, а 10 грудня вже було обрано запобіжний захід у вигляді застави розміром 964 тис. грн. Відзначаємо, що на той час з кінця червня до 22 грудня 2015 року дану посаду в.о. керівника Держегокадастру займав Мірзоєв Азер Алієвич, який був звільнений за згодою сторін, саме після скандалу за підозрою у підбурюванні до надання хабара своїм підлеглим.

За матеріалами органів досудового слідства, в тому числі і доказами зібраними шляхом проведення негласних слідчих дій (аудіо відеофіксація), підозрюваний обвинувачувався у підбурюванні до надання хабара та прийняття обіцянки хабара.

В подальшому обвинувачений визнав та чистосердечно розкаївся у тому, що прийняв обіцянку отримати лише 1500 доларів хабара для себе за прискорення оформлення документів, необхідних для зміни договору оренди землі, використовуючи своє особисте знайомство з компетентними особами.

За таких обставин суд перекваліфікував дії обвинуваченого з ч.3 ст.368-4 КК України на ч.2 ст.369-2 КК України, як прийняття обіцянки неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Приймаючи до уваги, що обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, на обліку у лікаря-нарколога та психіатра не перебуває, але перебуває на обліку в Черкаському обласному онкологічному диспансері, суд доходить висновку про можливість його виправлення при призначенні покарання у вигляді штраф в розмірі 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 12750 грн, - йдеться в тексті вироку суду.

Прокуратура подала апеляцію на рішення Соснівського районного суду.

Останні новини