Керманичі Черкаського "УДАРу" умудрилися розгубити третину своїх виборців

Зірка політичної партії «УДАР Віталія Кличка» яскраво зійшла під час минулорічних парламентських виборів. На протязі минулорічної виборчої кампанії навіть було очікування, що саме ця політична сила посяде друге після Партії регіонів місце за кількістю набраних голосів по всій країні. Однак в силу різних причин цього не сталося, але партія показала доволі пристойний результат. Значний вклад у загальну копілку нової політичної сили зробила і Черкаська область – 17,23 %.

Особливо загальний результат по області вдалося підтягнути за рахунок хорошого результату в м. Черкаси – близько 24%.

Однак сьогодні в силу ряду причин - скандалів із заборгованістю партії «УДАР» перед своїми колишніми працівниками які працювали на виборах (можна прочитати тут), недосвідченістю та самовпевненістю місцевого керівництва партії Віталія Іляшенка та Андрія Кондратенка, відсутністю стратегії розвитку обласної партійної організації та не публічністю її місцевих лідерів, непослідовності та популізмі – партія втрачає своїх прихильників.

Це дуже яскраво засвідчили результати соціологічного дослідження яке провела Громадська організація «Кропива». Повністю результати дослідження можна подивитися тут

Так от, якби вибори до Черкаської міської ради відбувалися найближчої неділі за місцеву організацію політичної партії «УДАР Віталія Кличка» проголосували б лише 16,2% виборців з тих, що обов"язково прийшли на вибори.

А на виборах до Черкаської обласної ради партію «УДАР» підтримали 16,7% виборців.

Звичайно, що для партії яка зараз має лише два депутати міської ради і жодного в обласній раді – це теж не поганий результат. Але втрата третини прихильників в обласному центрі – це результат незадовільної роботи місцевих керманичів «УДАРу».

Незадовільна робота місцевих очільників цієї політичної сили прямопропорційно відбивається і на рейтингу самого лідера партії. Так попри те, що деякі авторитетні соціологічні служби вже виводять Віталія Кличка на перше місце у президентській гонці, ситуація як мінімум в Черкасах кардинально інша.

Так якби перший тур виборів Президента відбувався найближчої неділі в Черкасах Віталій Кличко набрав би 20,9% голосів виборців і посів би друге місце після Арсенія Яценюка.

Звичайно що такий рівень підтримки Віталія Кличка в Черкасах недостатній для реалізації його президентських амбіцій.

Ситуацію ускладнює, ще й те, що це в Черкасах втрачено третину підтримки - 8 %, а по області ситуація напевне ще гірше. Оскільки електорат партії «УДАР» у більшій мірі міський, а зважаючи, що по області взагалі не розрахувалися за роботу на минулорічних виборах то там очевидно результат ще гірший.

Тому київським керманичам варто було б задуматися про серйозне кадрове підсилення Черкаських регіональних організацій – бо з такими керманичами як зараз виграти президентську гонку буде неможливо.

Хоча можливо в «УДАРі» і не збираються вигравати вибори, а сама партія і лідер добре завуальований проект партії влади.

Підготував: Олександр Безпрозванний

Останні новини