Керівник Самооборони Черкащини виявився самозванцем

 

Вчора на прес-конференції три співкоординатора Самооборони Черкащини довели до відома журналістів, що самопроголошений голова Самооборони Черкащини Геннадій Шевченко не є таким. На підтвердження своїх слів вони надали лист виконавчого комітету Самооборони Майдану з Києва, в якому координатором Самооборони Черкащини визначено Олександра Чигарьова, а співкоординаторами Стащука Миколу та Олега Скалька.

Нагадуємо, ситуація схожа на розкол Самооборони склалася на минулому тижні, коли Геннадію Шевченку члени громадського формування висловили одноголосну недовіру. Натомість він привів на свою підтримку невідомих осіб, сумнівної зовнішності і намагався зайняти приміщення колишнього офісу Партії Регіонів де дислокується нині Самооборона. Тоді сторони обійшлися без ескалації конфлікту і домовилися їхати в столицю для вирішення цього спірного питання.

Вчора ж офіційні легітимні координатори і надали лист, яким засвідчили, що Геннадій Шевченко не є керівником Самооборони Черкащини і ніколи ним не був. За словами справжніх керівників самооборони, Геннадій Шевченко усюди представлявся керівником самооборони тому і став у сприйнятті громадськості таким. Насправді ж у нього дійсно існує громадська організація «Народна Самооборона м. Черкаси» із своїм статутом де він є головою, але це суто його організація, пояснили справжні керівники.

Коли Геннадію Шевченку висловили недовіру він спробував відновити свій контроль насамперед над будівлею.

- Минулого тижня в середу була спроба рейдерського захоплення будівлі. Вони вломилися у фойе, осіб 20 розмовляли на «Фені» в тому числі і Шевченко. Це могли спостерігати всі жителі Черкас, що проходили мимо. Також наприкінці минулого тижня вже у п’ятницю Геннадій Шевченко прийшов з хлопцями до нас в будівлю, щоб знову на щось претендувати, але все вирішилося мирно і домовилися їхати в Київ, - розповідає Олександр Чигарьов.

На підтвердження співкоординатор продемонстрував лист-відповідь.

На питання нашого журналіста, звідки ж узявся Геннадій Шевченко і коли на словах очолив Самооборону. Активісти пояснили, що вони почали формувати свої групи на початку січня, ще задовго до появи Геннадія Шевченка. Спочатку це були просто спонтанні групи людей, які захищали свої райони. Але так склалося, що Геннадій Шевченко певний час був фактично зв’язковим між різними групами. Фактичні керівники самооборони не заперечують, що Шевченко був її представником, але не головою.

На договорі оренди приміщення стоїть підпис саме Шевченка, але договір закінчується 30 квітня, далі будуть думати, що робити. Самооборонівці також відзначили, що не ведуть боротьбу за приміщення і будуть працювати на користь громади.

- Самооборона буде працювати далі на громаду. Як нас виокремити з маси? Ми будемо камуфльовані, з шевронами. Для нас будівля неважлива. Якщо хтось хоче мати будівлю, то ми готові піти звідси і будемо працювати в іншому місці. Якщо хтось хапається за будівлю, то ми дамо їм будівлю і подивимося, скільки вони тут висидять! – сказав співкоординатор черкаської самооборони майдану Олег Скалько.

В свою чергу Геннадій Шевченко переконаний, що він є легітимним керівником, бо затверджувався Народною Радою Черкащини та запрошує всіх іти саме в його самооборону, "заколотників" називає людьми з темним минулим.

- Я побачив, що мені працювати в самообороні не дадуть, тож прийняв рішення відійти від цієї трійки так званих керівників: Олександра Чигарьова, Миколи Сташука та Олега Скалька. Тож я заснував відкриту організацію – Народну самооборону Черкас – на противагу їхньому закритому клубу і запрошую до себе всіх бажаючих.

Він зауважує, що нині йому прикро бачити узурпацію влади в самообороні трьома активістами, які, за його інформацією, мають кримінальне минуле.

– Просто певні люди попрацювали зі мною, побачили як це робиться, і вирішили прийти до влади в самообороні. Це люди з темним минулим. Нині їх цікавить лише узурпація влади. А вони кажуть, нібито їх посади не цікавлять, – зауважує Геннадій Шевченко у коментарі Прочерку.

Останні новини