Калейдоскоп "зашкварів" мера Черкас Бондаренка

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, завдяки весняному коронавірусному протистоянню з центральною владою, набув значної медіапопулярності.

При цьому, спектр його оцінки був досить широкий — від “національного героя” до “бандита”.

Зростання медіаваги мера в національному просторі дало й свої політичні дивіденди. Бондаренко по мирному пішов з політичної посади очільника Черкаської обласної організації ВО “Батьківщина” та набув нового політичного майбутнього.

Сьогодні Анатолій Бондаренко вже очільник Черкаської міської організації, нового всеукраїнського політичного проекту який набуває популяності, політичної партії “За Майбутнє”. Під прапорами нової політсили Бондаренко пішов у боротьбу за другу каденцію мерства обласного центру.

Ми розуміємо, що без минулого немає майбутнього. Тому зібрали калейдоскоп найгучніших “зашкварів” міського голови Черкас за час його політичної кар'єри.

Судимість за підробку диплома

Через підробку диплому про вищу освіту Анатолій Бондаренко втратив посаду голови Лисянської РДА, яку обіймав з березня 2005 року по липень 2006 року. З посади голови РДА був звільнений “у зв'язку з виявленням його невідповідності займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації”.

Факт підробки диплому розслідувався з жовтня 2005 року, в червні 2006 року розслідування було поновлено.

В ході слідства було встановлено, що в серпні 2004 року підсудний в місті Біла Церква незаконно отримав підроблений диплом бакалавра Білоцерківської філії ВНЗ “Відкритий міжнародний університет розвитку людини Україна”, який засвідчував отримання базової вищої освіти за напрямом підготовки “Економіка і підприємництво”. Хоча, в липні 2004 року, був відрахований з числа студентів другого курсу заочної форми навчання за невиконання навчального плану. В лютому 2005 року, з метою призначення на посаду голови Лисянської РДА, надав підроблений диплом до Черкаської ОДА, де на підставі, в тому числі, цього диплому його кандидатура була внесена до Кабміну. За наслідками подання уряду, розпорядженням Президента був призначений на зазначену посаду.

В листопаді 2007 року Звенигородський районний суд прийшов до висновку, що дії підсудного повинні кваліфікуватися за ч. 3 ст. 358 ККУ, як використання завідомо підробленого документа та визнав підсудного винним. Анатолію Бондаренку було призначено покарання у вигляді одного року обмеження волі та звільнено від нього на підставі закону про амністію. 

У березні 2008 року вирок Звенигородського суду було скасовано апеляційним судом з процесуальних підстав. Зокрема суд визнав процесуальним порушенням неповідомлення прокуратурою обласної ради про факт кримінального розслідування стосовно Анатолія Бондаренко. Відтак всі слідчі дії та зібрані докази по справі були визнані нелегітимними. Відзначимо, що Бондаренко був обраний депутатом обласної ради у березні 2006 року.

Роль покірної опозиції 

Зі зміною політичного режиму і призначенням головою ОДА Сергія Тулуба, Бондаренко опинився у ролі головного опозиціонера регіону, адже вже очолював обласну організацію ВО “Батьківщина”.

Дипломні помилки” молодості були використані новою владою в політичних мотивах і в серпні 2010 року справа по підробці диплому була реанімована.

Бондаренка навіть було оголошено в розшук та прийнято постанову про примусовий привід. Однак згодом інтерес до розслідування справи спав і вона так і не була передана до суду.

Після цього, опозиційна діяльність зводилася переважно до популістичної медіактивності та поодиноких мітингів. А вже на виборах до Верховної Ради 2012 року, попри те що ВО “Батьківщина” за партійними списками перемогла у всіх округах Черкащини, результати виборів на мажоритарних округах виявилися провальними. На п'яти округах опозиційні кандидати вибори програли, на двох переможних (194 та 197) округах не змогли відстояти результати переможців і вони не стали депутатами.

Під час революційних подій кінця 2013 початку 2014 року діяльність політичної верхівки місцевої опозиції виглядала дезорганізовано.

Квартирне питання в розпал майдану

Наприкінці січня 2014 року, в розпал революційних подій, Анатолій Бондаренко займається вирішенням "квартирного питання". Дружина купує квартиру площею 146 кв. м. в елітному комплексі по бульвару Шевченка 150. Чоловік в статусі головного революціонера нотаріально посвідчує згоду на придбання елітної нерухомості. За договором купівлі-продажу вартість квартири складає 32 тис. дол., коли її реальна ринкова вартість була щонайменше вдвічі вищою.

Однак, покращити житлові умови родині революціонера не вдалося — вони придбали квартиру у шахрая. Квартира була продана шахраєм за підробленими довіреностями. Власниця квартири звернулася з позовом до суду який скасував договір купівлі-продажу, державна реєстрація права власності за новим власником була скасована.

В ході судового розгляду були представлені результати почеркознавчих експертиз за якими підписи власниці квартири на генеральній довіреності шахрая, а також її чоловіка на заяві про згоду на продаж квартири були визнані підробленими.

Також, як виявилося в ході судового розгляду за кримінальним обвинуваченням шахрая, реальна вартість за яку було придбано квартиру складала 58 тис. дол. Валерія Бондаренко була визнана потерпілою і саме таку суму компенсації постановив сплатити їй суд.

Оновлений “Лексус” і нерухомість на маму, землю на брата

Під час перебування на посаді міського голови Анатолія Бондаренка, помітно почало покращуватися майнове становище його близьких.

Так, нині вже покійна, мама міського голови в листопаді 2016 року придбала дві квартири та нежитлове приміщення в мікрорайоні “Митниця” в новому житловому комплексі. Орієнтовна вартість нерухомого майна на той час складала 1,8 млн. грн.

З допомогою мами, в 2016 році Бондаренко пересів на оновлений “Лексус”. Автомобіль “Лексус” 570 2008 року випуску в квітні 2016 року він продав. Однак вже в липні того ж року мама набула у власність Лексус 570 2012 року випуску. Вартість такої моделі на вторинному ринку на той час складала близько 2,5 млн. грн.

В листопаді 2016 року брат міського голови Микола Бондаренко набув у власність дві суміжні земельні ділянки в елітному мікрорайоні “Соснівка” загальною площею 0,19 га. Вартість землі тут складає близько 5 тис. дол. за сотку.  

Останні новини