Губернатору Тулубу близькі проблеми євреїв

Губернатор під час офіційної зустрічі обговорив із головним раввином Черкаської області Довом Аксельродом проблеми, які сьогодні турбують єврейську громаду міста.

Зокрема, було обговорено питання будівництва у місті єврейської синагоги. Сьогодні у Черкасах не існує жодного єврейського храму, а «Об'єднана єврейська громада» діє виключно як громадська організація.

Головний равин розповів, що нині у Черкасах діє школа для єврейських дітей, існує спеціальна програма, за якою більше 100 сімей постійно отримують соціальну допомогу. Відтак, будівництво синагоги стане ще одним важливим кроком у розвитку єврейської громади Черкащини.

Під час зустрічі було обговорено питання посилення роботи спеціально створеної комісії, яка займається питанням паломництва хасидів до Умані, забезпеченням необхідних умов для їх перебування на Черкащині.

 Сергій Борисович запевнив, що керівництво області зробить усе можливе для того, щоб єврейська громада міста нарешті мала свій храм та могла спокійно доносити до людей свої досягнення та переконання.

 Також до губрнатора звернулись представники Черкаської міської громадської організації «Об’єднана єврейська громада» з проханням якнайшвидшого розслідування інцидентів на Театральній площі 6 квітня. «Ми б дуже не хотіли, щоб «єврейське питання» стало розмінною картою в політичній боротьбі на Україні», - зазначається в листі.

Голова ОДА розділяє позицію та стурбованість єврейської громади з приводу останніх подій.

- Неприпустимим є замовчування фактів антисемітизму. Ми доклали багато зусиль для врегулювання ситуації навколо паломництва брацлавських хасидів, аби відносини між представниками різних держав базувались на принципах толерантності та взаємоповаги. Тому особливо небезпечним є штучне нагнітання напруги з боку окремих політичних сил навколо міжнаціональних стосунків та пропагування розбрату. Особливу стурбованість викликають заклики до так званого самостійного розслідування інцидентів пов’язаних з проявами національної нетерпимості. Спроби підмінити правоохоронні органи «судом Лінча» можуть привезти до спалаху насильства в місті, - зазначив Сергій Борисович.

Останні новини