Губернатор просуває сумнівного кандидата на голову рідної ОТГ

Новий очільник ОДА Олександр Вельбівець просуває сумнівного кандидата на голову рідної Лисянської ОТГ.

Неофіційним провладним кандидатом є В'ячеслав Бабенко, який йде на вибори самовисуванцем. За інформацією сайту Лисянської РДА, кандидат тимчасово не працює, проживає в с. Журжинці. 

В'ячеслав Бабенко в 2006-2010 роках за "помаранчевої" влади очолював Лисянську РДА. Нагадаємо, що на ці роки припали часи, коли Олександр Вельбівець працював селищним головою Лисянки. 

Під час останнього року роботи голова РДА напідписував розпоряджень за якими підставним особам перейшло в приватну власність, згідно доведених в судах відомостей, 277,5 га із земель запасу району. На вже колишнього голову РДА у вересні 2010 року вийшли слідчі за наслідками розробки злочинного угрупування, що займалося земельними махінаціями. 

По В'ячеславу Бабенку було порушено кримінальну справу за фактом вимагання хабара в особливо великому розмірі - 77 тис. дол. за сприяння у виділенні земель державної власності для ведення особистого селянського господарства у приватну власність. Після затримання екс-посадовцю стало зле і йому провели навіть операцію та вирішувалося питання поміщення його до психіатричного закладу. Прокурори тоді вимагали тримання під вартою, але суд не задовольнив їх клопотання, не змогли прокурори домогтися тримання під вартою і через апеляцію. Відразу після затримання, "помаранчеві" колеги заявляли про політичні переслідування та репресії з боку нової влади. Після затримання В'ячеслав Бабенко повністю визнав свою вину і дав органам досудового розслідування відповідні свідчення. Однак згідно даних державного реєстру судових рішень обвинувальний акт не було передано до суду. 

Разом з тим, по членам злочинної групи в інтересах якої діяв голова РДА були винесені обвинувальні вироки. При цьому в матеріалах реєстру вже йдеться, що злочинна група діяла без сприяння посадових осіб Лисянської РДА. 

Розслідування діяльності злочинної групи розпочалося в липні 2010 року. До її складу входили: Вадим Верхолаз, який мав широкі зв'язки серед посадовців та керівництва Лисянської РДА і мав домовитися за сприяння у безперешкодному виділенні землі, Геннадій Гамар, який маючи зв'язки серед столичних ріелторів підшукував надійних покупців на землю та Олексій Бондар, який маючи коло зв'язків та обізнаність про кримінногенний елемент м. Миронівка та Миронівського району домовлявся з останніми про надання ними документів для незаконного оформлення та передачі земельних ділянок у власність. За час діяльності злочинної групи в період часу з вересня 2009 по травень 2010 року було підшукано 140 осіб на яких оформлено землі у приватну власність загальною площею 277,5 га та перепродані реальним набувачам. За надання документів підставні особи отримували 100-200 грн. 

Вироком Корсунь-Шевченківського районного суду голова злочинної групи Вадим Верхолаз засуджений до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна (підробка документів та шахрайство), Геннадій Гамар засуджений до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна з іспитовим терміном 3 роки (шахрайство), Олексій Бондар засуджений до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна з іспитовим терміном 3 роки (підробка документів, шахрайство).

В лютому 2016 року Апеляційний суд Черкаської області змінив рішення суду першої інстанції та пом'якшив покарання організатору групи Вадиму Верхолазу до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна з іспитовим терміном 3 роки.

 

Останні новини