Губернатор не зміг віджати 900 га землі на рідній Золотоніщині у потужного екс-регіонала
Родина губернатора Юрія Ткаченка за три роки судової тяганини не змогла віджати майже 900 га землі в Золотоніському районі, Вищий спеціалізований суд України відкинув посягання на вже орендовану землю.
Початок історії боротьби за ласий шматок землі в адміністративних межах Синьооківської та Кропивнянської сільських рад, за межами населених пунктів сягає кінця 2013 року. За цей час суди встигли наприймати взаємовиключних рішень, змінилося земельне законодавство, а крапку поставила лише касаційна інстанція.
Мова йде про 265 га землі в адмінмежах Синьооківської сільської ради та 623 га в адмінмежах Кропивнянської сільської ради. На початку 2009 та 2010 років відповідно Золотоніська РДА уклала договори на оренду даних земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на 5 років.
У грудні 2013 року коли термін оренди добігав кінця вже Головне управління Держземагенства в Черкаській області видало 60 наказів на поновлення договорів оренди даних земельних ділянок СТОВ «Пальміра».
Фермерство брата губернатора
В час коли «Пальміра» готувалася до подовження оренди, брат тоді ще не губернатора Ткаченко Радислав Олегович почав писати листи до Золотоніської РДА з проханням виділити дані земельні ділянки йому для ведення фермерського господарства. Отримавши обґрунтовану відмову, оскільки на той час (жовтень-грудень 2013 року) функції розпоряджатися землями поза населеними пунктами були давно передані виключно головному управлінню Держземагенства, він звернувся до Золотоніського міськрайонного суду. В суді він вимагав зобов’язати Золотоніську РДА та Держземагенство надати дозвіл на розроблення проекту відведення даних земельних ділянок для ведення фермерського господарства. Такі вимоги базувалися на тому, що позивач вважав укладені у 2009 та 2010 роках договори з СТОВ «Пальміра» такими, що були укладені з порушеннями, а відтак не можуть бути чинними і поновлені земельні договори оренди.
На фото позивач, рідний брат губернатора Радислав Ткаченко.
Напередодні призначення губернатором брата позивача, Золотоніський суд приймає рішення задовольнити вимоги позивача і фактично визнає недійсними початкові договори оренди які були вже виконані. Підставою стало те, що державна реєстрація договорів на той час пройшла Золотоніським райвідділом «Центру ДЗК при Дежкомземі».
Апеляційні та касаційні оскарження
Після рішення суду першої інстанції брат губернатора не отримав такої бажаної землі, натомість почалася тривала судова тяганина. Спочатку СТОВ «Пальміра» пройшовши відмову в Апеляційному суді Черкаської області скасувало рішення Золотоніського суду через ухвалу Вищого спеціалізованого суду у листопаді 2014 року.
Вже під час повторного розгляду справи 7 жовтня 2015 року Золотоніський міськрайонний суд виносить рішення в якому тепер повністю відмовляє у задоволенні вимог брата губернатора та зберігає право на користування землею СТОВ «Пальміра».
На цьому Радислав Ткаченко не зупиняється і подає апеляційну скаргу до Апеляційного суду Черкаської області, який у квітні 2016 року повністю відхиляє його скаргу.
Відзначимо, що з 1 квітня 2016 року було скасовано норму про привілейоване надання землі в оренду фермерським господарствам на безконкурсній основі.
Проте брат губернатора подає касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду де у листопаді цього року отримує відмову у задоволенні позову, а в силі залашається рішення про законне право оренди за СТОВ «Пальміра».
Таким чином можна констатувати, що родина губернатора не змогла за допомогою маніпуляцій законодавством отримати додаткових майже 900 га землі для власного бізнесу у базовому своєму Золотоніському районі.
Перемога закону чи впливів?
Аналіз судових рішень на всіх рівнях судової влади від першої інстрації і до касаційної дає підстави стверджувати, що в даному випадку переважив вплив власника СТОВ «Пальміра».
Ним є потужний екс-регіонал, депутат сьомого скликання від Партії Регіонів Веревський Андрій Михайлович.
На фото екс-регіонал Андрій Веревський
Він є власником СТОВ «Пальміра» згідно даних єдиного державного реєстру юридичних осіб. Також він є мажоритарним власником одного з найбільших агрохолдингів країни «Кернел Груп».
За інформацією отриманою із відповідей на наші запити до головного управління Держземагенства у Черкаській області та сільських рад в адмінмежах яких перебувають спірні ділянки за час судового спору земля оброблялася СТОВ «Пальміра», орендна плата за землю справно сплачувалася.