Губернатор хоче відроджувати резиденцію Богдана Хмельницького

Обласне керівництво хоче відродити пам’ятку козацтва – резиденцію Богдана Хмельницького, що в Чигирині, – у найближчому до первозданного вигляді. Про такі наміри заявив голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, спілкуючись із журналістами під час святкування 365-річниці заснування Української козацької держави.

– Тут треба створити такий мікроклімат, щоб відчувалася особлива енергетика того часу, а для цього резиденцію необхідно наповнити справжніми раритетами, бо сьогодні більшість експонатів є бутафорією, – каже Юрій Олегович. – Наразі основні наші зусилля спрямовані на те, щоб знайти кошти для військовослужбовців, але, в той же час, я розумію, що без збереження історії Україна не буде мати майбутнього.

Більшість оригіналів, пов’язаних із іменем Хмельницького та становленням українського козацтва, перебуває за кордоном, зокрема в музеях Стокгольму та Варшави. Тож нині, каже обласний очільник, треба докласти значних зусиль, аби повернути історико-культурну спадщину на Батьківщину. Більше того, є наміри й стосовно розширення площі резиденції та відбудови ще кількох її приміщень.

Наразі ж облдержадміністрацією розроблено план і надіслано листа до Уряду щодо сприяння відтворенню пам’ятки. Окрім цього, голова ОДА повідомив про контакти з представниками Норвегії, зацікавленими у відтворенні на Дніпрі стану варягів – норвезьких пращурів. Мовляв, це також зробить Черкащину туристично привабливою.
– Зараз Україна відома в усьому світі через події, які відбулися на Майдані і продовжують відбуватися в державі, а ми б хотіли, щоб про нас дізналися як про європейську країну зі славним минулим. Зрештою, між нашою історією і сьогоденням існують чіткі паралелі. Богдан Хмельницький створював державу не тільки силою зброї, але і мудрістю, об’єднанням свого народу. Наш Президент Петро Порошенко також робить все для згуртування українців. І саме зараз, як і в ті часи, мова йде про збереження нації, про становлення сильної та впливової України, – наголосив Юрій Ткаченко. Про це інформує прес-служба ОДА.
 

Останні новини