Губернатор через фунта та ОТГ віджимає пасовище під сонячну станцію

Бізнес-угрупування голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка через фунта та ОТГ віджимає пасовище під будівництво фотовольтаїчної електростанції.

Фотовольтаїчну електростанцію, потужністю 9,9 мегават, запланували побудувати на землях пасовищ, в адміністративних межах Білозірської сільської ради, за межами населеного пункту. 

Пасовища (які місцевими жителями звуться Рудка) в грудні 2017 року головним управлінням держгеокадастру були кваліфіковані як землі «для ведення фермерського господарства» і знаходилися в державній власності, площа ділянки – 15,38 га. Нещодавно землі за межами населеного пункту були передані в оперативне управління Білозірської об'єднаної територіальної громади.

Місце для розміщення станції досить зручне, оскільки порівняно недалеко знаходиться підстанція на яку можна буде подавати вироблену електроенергію. (Саму ділянку для розміщення сонячної станції позначено червоним, електричну підстанцію - зеленим кольором). 

22 червня було проведено громадські слухання з обговорення питання будівництва даного об'єкту. Згідно протоколу розміщеного на офіційному сайті ОТГ питання будівництва станції ТОВ «Біо інвест групп» було підтримано. 

Вже 23 червня (в суботу) оперативно зібрався виконавчий комітет, який погодив детальний план територій під будівництво станції. Цього ж дня, сесія сільської ради одноголосно погодила детальний план території під будівництво. Відзначимо, що самого детального плану територій чи його проекту не було опубліковано на сайті громади, як і не було надано на наш інформаційний запит. 

На громадських слуханнях проект представляв керівник ТОВ «Біо інвест групп» Фатенко Микола Петрович.

Саме ж товариство зареєсторовано в Черкасах, а єдиним засновником значиться Слищенко Олександр Володимирович. Окрім цього Микола Фатенко є керівником «дочок» названого товариства – ТОВ «Біо інвест групп - 1» (засновники - Микола Фатенко та бізнес-партнер губернатора Казарян Фрунзе Тельманович), ТОВ «Біо інвест групп - 2», ТОВ «Біо інвест групп - 3» (засновниками останніх двох є Микола Фатенко та Олександр Слищенко).

В програмі місцевого телеканалу «Євроцензор» голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук з приємністю розповів, що громада планує отримати від здачі в оренду земельної ділянки під сонячну станцію близько 1 млн. грн. на рік. 

Відзначимо, що це вже не перший захід людей губернатора Юрія Ткаченка в Білозір'я. В 2016 році 177 га пасовищ, для ведення фермерського господарства, через головне управління держгеокадастру, отримав родич губернатора Олександр Борис (син рідної сестри дружини губернатора – ред.). Фактично землю взялося обробляти СТОВ «Степанки» та наразилося на спротив місцевих мешканців, дійшло навіть до блокування техніки. Люди блокували техніку оскільки побоювалися внесення великої кількості гербіцидів, які через природню специфіку місцевості (дно осушеного майже сто років тому Білого Озера) потраплять в поверхневі води. (Нині ці землі продовжують оброблятися і активно передаються у приватну власність по 2 га, що унеможливить в подальшому отримання орендної плати). 

Тоді сільський голова Володимир Міцук заявляв, що проти передачі в оренду цих земель, а відповідальність лежить на управлінні держгеокадастру. 

- Я вже не раз говорив, що сільська рада ці землі не надавала, не погоджувала надання і ми проти цього. Але є законодавство і за ним передбачено, що відповідні рішення в праві приймати виключно обласне керівництво держгеокадастру. Криками ми всеодно нічого не вирішимо. Завтра буду знову їхати в райадміністрацію з постановкою питання про заборону використання гербіцидів, - пояснював тоді Володимир Міцук.

Останні новини