Ігор Волошин: "Юлію Тимошенко вважаю єдиним лідером і кандидатурою яка може об'єднати українців і стати Призедентом" (інтерв'ю частина 2)

До уваги читачів, друга частина ексклюзивного інтерв’ю з формальним головою обласної організації Народного Руху України – Ігорем Волошиним. В цій частині інтерв’ю ми поспілкувалися з нашим співрозмовником переважно на тему проблемних питань та процесів місцевого політикуму.

11. Яка позиція об’єднаного Руху буде на перевиборах на проблемних округах?

На парламентських виборах ми спільно працювали на рейтинг ВО «Батьківщина», підтримували опозиційних кандидатів Миколу Булатецького і Леоніда Даценка. В цей міжвиборчий період лунали різні думки, в тому числі і про висунення своїх кандидатів на цих округах. Це було нормальне бажання заявити про себе. Звісно, це не говорить про те, що ми б ішли до кінця, скоріше за все кандидатури були б зняті на користь найрейтинговіших опозиційних кандидатів. Але як зараз буде прийматися рішення я не знаю – це вже буде рішення нової об’єднаної політичної сили.

12. З громадсько-політичного життя Ви не плануєте відходити?

Однозначно з громадського життя я йти не буду. Більше того, є думка створити всеукраїнську громадську організацію імені нашого земляка, Героя України В’ячеслава Чорновола, щоби пропагувати його ідеї, його заслуги перед Україною. Щодо «Батьківщини», то я є прихильником Юлії Тимошенко, вважаю її зараз єдиним лідером, єдиною кандидатурою, яка може об’єднати українців і стати майбутнім Президентом. Тому буду докладати всіх зусиль, щоб вона вийшла на волю, мала можливість балотуватися і перемогла на виборах Президента. Я усвідомлюю, що я початковий громадсько-політичний діяч, однак про мене вже знають, зі мною рахуються. У мене є команда, яка готова працювати на благо Черкащини та України в цілому.

13. Ви не плануєте активно долучитися до роботи в команді Одарича?

Я не роздумував над цим питанням. Хоча б тому, що пропозицій по співпраці я не отримував. Проте я багатьох людей з його команди знаю, товаришую, знаходжусь в нормальних людських стосунках.

14. Яке ваше ставлення як громадянина до останніх подій по усуненню Сергія Одарича з посади міського голови?

Моя думка не змінилася. Я вважаю, що якщо люди обрали міського голову і довірили виконувати обов’язки на певний термін часу, то юридично так і повинно залишатися до завершення каденції. І тут не питання чи це Одарич, чи хтось інший, а питання у виборі громади. А прийдуть вибори, якщо черкасцям не подобається ця людина, значить треба іншу обирати.

15. Як ви розцінюєте шанси на перемогу Миколи Булатецького на виборах до Верховної Ради?

Перемогти і стати депутатом, як бачимо це дві великі різниці. Особисто я і та команда людей яка є зі мною, будемо докладати максимальних зусиль задля перемоги опозиційного кандидата. Думаю, що це буде Микола Іванович. Я вірю, що він переможе і стане депутатом. Але я б порадив Булатецькому зараз більше активізувати свою діяльність, оскільки його опоненти не припиняли працювати.

16. Як Ви оцінюєте зростання рейтингу Віталія Кличка, про яке зараз розповідають багато соціологічних служб?

Перш за все демократичним опозиційним силам варто домовитися і обрати єдиного кандидата на Президентських виборах. Щодо мене, то ним має стати Юлія Тимошенко, якщо вийде із в’язниці до цього часу і матиме можливість брати участь у виборах. Якщо ні, то треба буде скоріш за все обирати між Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком, Олегом Тягнибоком. У такому форматі, як на мене, у Кличка найбільший рейтинг. Чи справжній цей рейтинг, що декларують, я не можу впевнено говорити «так» чи «ні». Я думаю, в цій ситуації рейтинг Кличка зростає також за рахунок того, що люди не до кінця вірять у вихід Юлії Тимошенко із в’язниці до виборів. Фактично рейтинг Тимошенко додає рейтингам іншим опозиційним кандидатам. Припустимо, що Юлія Володимирівна не зможе брати участі у виборах: відтак вона має всіма силами підтримати єдиного кандидата.

17. Як Ви прокоментуєте об’єднання ВО «Батьківщина» і «Фронту Змін» на місцевому рівні?

Звісно мені приємно що ВО «Батьківщина», «Фронт Змін» і тут на Черкащині об’єднуються. Проте по-дружньому я порадив би нашим лідерам – Анатолію Бондаренку, Наталії Старіковій, Леоніду Даценку, Миколі Булатецькому, Максиму Полякову та іншим – не гнатися за портфелями і посадами. А працювати над вирішенням ключових питань разом – це звільнення Юлії Тимошенко, перемога на Президентських виборах та прихід до влади на всіх рівнях. Навіть якщо і є якісь внутрішні конфлікти, то варто вирішувати їх спільно, щоб вони не виходили на зовні, у ЗМІ.

18. Як Ви оцінюєте сьогоденні настрої молоді щодо участі в громадсько-політичному житті? 

Я так скажу, університет я закінчив у 2006 році, тоді моє покоління значно активніше було. А зараз молодь менш активна, більше того прагматичніша. Ми свого часу працювали безкоштовно за ідею, зараз серед молоді виникає питання – що я з цього буду мати? У такій ситуації є побоювання чи може повторитися Революція на граніті, Помаранчева революція, в якій ми брали участь, чи те саме голодування студентів в Черкаському національному університеті.

Ідейної молоді як на мене стало менше. Однак я знаю хлопців і дівчат, які щирі, патріотичні, віддані та некорисні. Чимало їх є позапартійними, але громадськоактивними, це патріотичні, екологічні, виховні, освітянські та інші організації. Без перебільшення, хороша молодь є в моїй команді, у Молодому Народному Русі, у ВО «Свобода», у «Батьківщині молодій», в «Ударі», «Фронті Змін» тощо. 

Підготував: Олександр Безпрозванний 

Останні новини