Головний свободівець Черкащини виявився сумісником

Голова Черкаської обласної організації ВО «Свобода» Юрій Ботнар виявився сумісником.

З лютого цього року він є обраним членом виконавчого комітету Черкаської міської ради і працює на постійній основі заступником міського голови та водночас суміщає дану посаду з діяльністю депутата Черкаської обласної ради. Водночас згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» він не має права суміщати діяльність депутата облради з роботою заступником міського голови у складі виконавчого комітету. Разом з тим свободівець не поспішає складати мандат депутата облради. 

Про це повідомили в відповідях на наші запити Міністерство юстиції України та Національне Агенство з питань державної служби України. 

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування» заступник міського голови є членом виконавчого комітету міської ради. Відповідно що частини сьомої цієї ж статті на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови. Зокрема згідно частини четвертої статті 12 закону «Про місцеве самоврядування» сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

Пунктом 4 частини першої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», визначено, що повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень. 

У відповіді на наш інформаційний запит НАДС дає уточнення, що заступник міського голови може бути депутатом обласної ради у разі, якщо він не входить до складу виконавчого комітету міської ради.