Головний екологічний прокурор дав настанови по охороні Дніпра та боротьбі з забудовою берегової лінії

Як повідомляє прес-служба відомства, 11 червня, у Дніпровській екологічній прокуратурі під головуванням Дніпровського екологічного прокурора Олександра Галкіна відбулося розширене засідання колегії.

У першій частині заходу розглянуто питання стану додержання законодавства про охорону водних ресурсів річки Дніпро, її водосховищ та Дніпровсько-Бузького лиману.

На сьогодні, за оцінкою фахівців, Україна залишається державою з найменшим водозабезпеченням в Європі. В країні на одного мешканця припадає 1 тисяча кубічних метрів місцевих ресурсів річкового стоку, тоді як у Європі - в середньому близько 5 тисяч кубічних метрів.

Особливо актуальним є питання комплексного використання водних ресурсів Дніпровського басейну, які становлять близько 80% від усіх в країні.

Дніпровською водою забезпечується дві третини території нашої держави та близько 30 мільйонів громадян, у басейні річки розташовано понад 70% промислового і аграрного потенціалу України.

За словами Дніпровського екологічного прокурора, охорона Дніпра є загальнодержавною проблемою і наш обов’язок – забезпечити раціональне використання його природних багатств.

«За результатами проведених органами Дніпровської екологічної прокуратури перевірок упродовж минулого та поточного років порушено 7 кримінальних справ та розпочато 4 кримінальні провадження. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 134 посадові особи, майже половина з них – працівники органів державного контролю, відшкодовано понад 1,3 млн грн. За позовами прокурорів розглядаються справи про відшкодування ще 31,5 млн грн завданих водним ресурсам збитків, з яких вже задоволено на суму 13 млн грн.», - поінформував присутніх Олександр Галкін.

Другим питанням, обговореним засіданням колегії, став стан законності та прокурорського нагляду за додержанням земельного законодавства в прибережно-захисних смугах р. Дніпро, її водосховищ та Дніпровсько-Бузького лиману.

Визначальну роль в забезпеченні сталого балансу екосистеми басейну річки Дніпро відіграють і прибережні захисні смуги. Зазначені буферні зони є тим останнім захистом головної водної артерії країни від колосального антропогенного навантаження.

Олександр Галкін звернув увагу на те, що забудова прибережних захисних смуг, підвищення зарегульованості русла ріки становить небезпеку для подальшої долі Дніпра, призводить до його забруднення та виснаження, знищує унікальні природні комплекси. 

За наслідками розгляду зазначених питань прийнято рішення про активізацію діяльності на даних напрямах, заплановано ряд організаційних та практичних заходів.
 

Останні новини