"Головна проблема - це розрив між людиною і державою", - Безсмертний

Роман Безсмертний на виборах 2019 року балотуватиметься в президенти. Для чого це йому? Яким він бачить майбутнє України?

Про це відомий політик, дипломат розповів на форумі-дискусії "Якої ми хочемо України" з яким приїхав до Черкас. 

Дискусія досвідченого політика з жителями Черкащини видалася продуктивною. За понад дві години він доніс свої погляди на вирішення ключових проблем та зібрав численні думки та бачення учасників зустрічі, щодо майбутнього країни. Політик не випадково їздить регіонами задля тісного спілкування з громадянами. Саме спільне бачення майбутнього, отримане в ході зустрічей, стане основою його президентської програми. 

Безсмертний відразу говорить, що дива не буде, манна з неба не впаде, ключові проблеми самі собою не вирішаться. Однак він пропонує працювати разом та відмовитися від популістичних гасел, оскільки популізм веде до занепаду країни, - це пастка, в яку країна вже неодноразово потрапляла і відповідно втрачала шанс на реальні зміни на краще. 

- Головна проблема - це розрив між людиною і державою. Людина сьогодні займається самовиживанням, а державні інститути законсервувалися і існують самі для себе. При цьому суспільство є значно ефективнішим і активнішим, ніж держава і існуючий державний механізм, - говорить Безсмертний

Косметичні "реформи" вже не врятують - тільки повне перезаснування держави. 

- Реформи можна проводити тоді коли є що реформувати. В нашій ситуації реформувати нічого. Сьогодні необхідно принципово змінювати роботу державних інститутів та поставити на перше місце людину та її добробут. Сьогодні ж можемо констатувати, що державний механізм паразитує на громадянах, - переконаний Безсмертний. 

Шанс для розвитку та кардинальних змін дають вибори або ж революції. 

- Країна вже мала два великих шанси на рішучі та кардинальні позитивні зміни - в 2005 та 2014 роках. Але ці шанси були втрачені. В умовах, коли фейкові реформи не дають результатів, цілком об’єктивним є зростання суспільного невдоволення, яке приведе до чергової революції. В ситуації війни вона може мати непередбачувані наслідки. Тому необхідно виходити на перезаснування держави шляхом виборів, - говорить Безсмертний. 

Першочергові проблеми які потребують нагального вирішення - війна, корупція, криза парламентаризму, соціальні проблеми. 

- Війна зараз ключова проблема, вирішення конфлікту варто шукати через прямі переговори з Росією. Адже звідти надходить зброя і боєприпаси, там утримуються наші полонені. Паралельно нам треба демонструвати силу, проводити навчання, зміцнювати збройні сили. Адже демонстрація сили - це фактор стримування агресії, а не провокації. Мені прикро, що командування збройних сил у 2014 році не виконало закони про оборону та про правовий режим воєнного стану, а піддалося наказу не застосовувати зброю - це лише черговий раз доводить інституційну неспроможність нинішнього державного механізму. 

Мінімізувати корупцію шляхом зменшення концентрації влади. 

- Для подолання топ-корупції необхідні незалежні державні інститути, які не будуть дублювати один одного. Щоб мінімізувати корупцію по всій вертикалі, потрібно максимально зменшити концентрацію влади в центрі та повернути реальні фінансові ресурси та повноваження на місця. Місцева громада села, селища, містечка має стати ключовою одиницею у вирішенні більшості проблем громадян на місцях.

Криза парламентаризму вирішується політичною волею та регіональним представництвом. 

- Всюди говорять: «Київ нас не чує». А як він може почути, коли в нинішній системі немає самого каналу для зв’язку? Звідси походи у владу "дніпропетровських", "донецьких", "вінницьких"… Вирішити цю проблему можна двопалатним парламентом, в одній з палат якого будуть представники всіх регіонів. Сьогоднішня криза яка виявляється у неперсональному голосуванні, невідвідуванні депутатами засідань вирішується дуже просто - політичною волею. Технічна можливість для цього є - немає волі. 

Соціальні проблеми. 

- Їх можна вирішити тільки за умови розвитку економіки. Іншого шляху немає. Економіка ж може розвиватися, в першу чергу, завдяки вітчизняному підприємництву. Уряд повинен менше втручатися в бізнес, і більше займатися профільними питаннями, наприклад, безпекою. 

Про політичне минуле, можливих союзників, фінансування кампанії, відпочинок.

- Маю значний досвід роботи на політичних посадах в ролі технолога, коли вирішальне слово до втілення твоїх ідей не за тобою. Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти. 

- Щодо можливих союзників, то працювати треба з усіма політичними силами, громадськими рухами, ініціативами, окрім політичної агентури іноземних держав. 

- Моя кампанія не є дороговартісною і побудована насамперед на безпосередньому контакті з найактивнішими суспільними групами. Ті люди які допомагають з фінансуванням – це представники середнього і дрібного бізнесу, прізвища яких розміщені на моїй фейсбук-сторінці. 

- Найкращий відпочинок для мене - це фізична праця. Я здавна взяв собі за правило – п’ять днів на тиждень працювати розумово, а два дні віддавати активній фізичній праці. Такий підхід дає мені можливість зберігати фізичний стан та здійснювати морально-психологічне розвантаження. Для цього в мене є сад і город.

Останні новини