Голова СБУ Грицак виступив гарантом не хитрої схеми партнерів губернатора Черкащини

Голова СБУ Василь Грицак мимоволі виступив публічним гарантом будівельної схеми бізнес-партнерів губернатора Юрія Ткаченка по забудові ділянки у центрі Черкас напроти обласного управління служби.

Доволі суворий, але зі смаком, візит голови служби на Черкащину у березні цього року, не минув дарма. Як тоді повідомляла прес-служба відомства за спільних зусиль губернатора, інвестора та служби вдалося зрушити питання соціального захисту правоохоронців. Зокрема Василь Грицак вручив співробітникам управління 18 сертифікатів на квартири. Також Грицак дякував за передачу на баланс служби кількох готових квартир.

Як повідомили нам в Управлінні СБ України в Черкаській області, очільник спецслужби вручив сертифікати на реально збудовані квартири, за частину з яких були заплачені бюджетні кошту у розмірі 1 млн. 168 тис. грн. Із відповіді на наш запит дізнатися юридичний механізм їх передачі та набуття у власність безпосередньо співробітникам не є можливим. 

Інвестор виявився передбачуваний – це давні бізнес-партнери очільника області – родина Казарянів та їх будівельна компанія ПП «Надія». Він і отримав місце під чергове будівництво – практично в самому центрі Черкас та й у безпосередній близькості до будівлі обласного управління служби – за адресою вул. Гоголя 251 на земельній ділянці площею у 0,3 га.

Дана земельна ділянка – це прилегла територія колишнього дитячого садка, в приміщенні якого нині знаходиться департамент освіти Черкаської міської ради. Однак саму земельну ділянку з міської власності було передано у власність Черкаської ОДА, процес передачі розпочався ще на початку 2013 року. Як слідує з відповіді на наш запит до Департаменту архітектури та містобудування міської ради, щодо правового статусу даної ділянки – дана земельна ділянка є власністю Черкаської ОДА, і була передана в рамках розмежування земель державної та комунальної власності, без окремого рішення Черкаської міської ради.

Згідно з даних державного кадастру право власності за Черкаською ОДА на дану ділянку було зареєстровано у вересні 2014 року, а у жовтні 2016 року зареєстровано і договір суперфіцій на дану ділянку з партнерами очільника області - ПП «Надія».

За запитом ми отримали копію укладеного договору, його 23 вересня 2016 року від імені Черкаської ОДА підписав заступник губернатора Віталій Коваль. Згідно договору ділянка передавалася в оренду на 10 років для будівництва та експлуатації багатоквартирного житлового будинку з розміщенням на перших поверхах об’єктів культурного, ділового та комерційного використання. Нормативно-грошова оцінка ділянки визначена у сумі 2,65 млн. грн., орендна плата визначена за рік у сумі 795 грн.

У липні цього року ПП «Надія» звернулося до Департаменту архітектури та містобудування із заявою на отримання містобудівних умов і обмежень на забудову даної земельної ділянки. У серпні були надані містобудівні умови. З документу слідує, що на ділянці заплановано будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом. Гранично допустима висота будівель складає 36 метрів, максимально допустима площа забудови ділянки – 80%.

Нині на об’єктів вже тривають будівельні роботи, зрізано дерева та риється котлован.

Примітним є те, що договірні відносини з інвестором ПП «Надія» та управлінням СБУ у Черкаській області, щодо будівництва чи купівлі зазначених 18 квартир на які було видано сертифікати не зафіксовано документально (принаймні в системі Прозоро не опубліковано, там є лише інформація по реконструкції ще одної будівлі під гуртожиток). 
 

Останні новини