"Гайович не має жодних заслуг, ані трудових, ані політичних щоб займати цю посаду", - Микола Булатецький

Завершення більш-менш тихого політичного сезону в Черкаській обласній раді може бути гучним. Під питанням збереження представництва радикальної партії в керівному апараті облради.

Депутати з фракцій ВО «Черкащани», ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», позафракційні зібрали необхідну кількість підписів, щоб поставити на голосування питання щодо дострокового припинення повноважень заступника голови обласної ради Вадима Гайовича 22 грудня. 

- За рік його роботи на посаді через брак управлінського досвіду, він не проявив себе як ефективний професійний менеджер. Не спостерігається його відповідальне ставлення за дорученим гуманітарним напрямом роботи, де накопичилося чимало проблем, - йдеться у зверненні депутатів на ім'я голови облради.

Коли інформація про збір підписів стала публічною, сам Вадим Гайович заявив, що проти нього чиниться заколот і за ним стоять «сильні світу цього». А командний центр змови знаходиться поза стінами облради та навіть поза Черкащиною. 

фото сайту Прочерк

Перед наближенням важливої і політичному плані сесії облради, ми вирішили дізнатися наскільки реальною є можлива відставка радикала. На неї необхідно в таємному режимі назбирати щонайменше 43 голоси. Та перед тим ще потрібно внести до порядку денного. Для цього поспілкувалися з головами фракцій та депутатами. 

Донедавна перший номер у списку до облради від радикалів, а нині позафракційний депутат Микола Булатецький дуже жорство відгукується про свого колегу. 

- При призначенні Гайовича, я виступив публічно проти його призначення будучи в фракції РПЛ. В знак протесту я тоді заявив, що виходжу з фракції. Чому в мене була така позиція? Я мав спілкування з окремими депутатами БПП, вони мені повідомили, що вони голосували «за» бо їх попросив губернатор. Це робилося в обмін на лояльність партії Ляшка. Я і тоді і зараз заявляю, що так політика не робиться і то була ганебна практика коли губернатор нахиляв депутатів. Зараз є можливість виправити цю ганебну ситуацію. Гайович не має жодних заслуг, ані трудових, ані політичних щоб займати цю посаду, але найголовніше, що він не має відповідної компетенції. Він був призначений скоріше як партійний функціонер за політичною доцільністю, а не за дійсною потребою в посаді за сприяння куратора Черкащини від РПЛ народного депутата Віктора Вовка. Він заявляв, що мене виключено з партії, але ніхто мене не виключав, я сам пішов, загалом – це брехлива партійна воша, - дуже емоційно говорить про колишнього колегу по партійному списку Микола Булатецький.

На переконання аксакала місцевого політикуму потреби у посаді «під когось» як такій немає потреби. А можливість успішного голосування за відставку оцінює досить високо, хоча і зазначає, що багато чого залежить від кінцевої позиції губернатора Юрія Ткаченка. 

- Є всі підстави щоб його позбутися та й потреби в цій посаді для адміністративно апарату облради немає. Натомість на нього працює кабінет, люди, автомобілі, витрачаються кошти. Щодо реальності перспектив відставки, то все залежить від голосування серед провладних фракцій і яка участь в цьому процесі буде губернатора. Цілком очевидно, що колишні радикали будуть голосувати за відставку, бо вони полишили фракцію через діяльність Гайовича і його патрона Вовка. Багато залежить від позиції фракції «Батьківщина», якщо Михайло Мушієк пам’ятає діяльність Ляшка стосовно Тимошенко, то думаю вони проголосують за відставку. 

Сподіваюся, що не дадуть себе ламати через коліно і більшість депутатів у фракції ВО «Черкащани» та думаю навіть і в БПП знайдуться готові проголосувати за відставку. Я нажаль, зараз знаходжуся на лікуванні і на сесії не буду, але закликаю колег які до мене прислухаються підтримати питання відставки Гайовича. 

Щодо позиції губернатора, то не чув щоб він зараз вирішував це політичне питання за Гайовича. Але якщо боязнь губернатора знову проявиться і він в черговий раз впаде на сраку перед Ляшком, то можуть бути проблеми, - рефлексує щодо можливого успішного голосування за відставку Микола Іванович. 

Голова фракції ВО «Батьківщина» Михайло Мушієк був більш стриманий, але політичну позицію не став приховувати. 

- Ми поставили свої підписи під зверненням тож питання голосування за відставку представниками нашої фракції практично вирішено. Це позиція нашої політичної сили по даному питанню. Чи отримає воно достатню кількість голосів серед депутатського корпусу – це покаже лише голосування, - зазначив у коментарі нашому виданню голова фракції ВО «Батьківщина» Михайло Мушієк. 

Однозначно підтримати відставку Вадима Гайовича налаштовані і в фракції ВО «Свобода».

- Фракція ВО "Свобода" підтримуватиме рішення про відставку з посади заступника голови Черкаської обласної ради Вадима Гайовича. На нашу думку протягом року його перебування на посаді він не працював на користь інтересів громад Черкащини, лише виконуючи завдання партії Ляшка. Його обрання взагалі було вмотивовано не необхідністю поліпшити роботу облради, а домовленостями псевдоопозиційного Ляшка з Адміністрацією Президента і "диким" натягуванням голосів депутатів облради. Варто підкреслити, що реальна підтримка цього політпроекту на Черкащині є нині в рази меншою, аніж була у 2015 році, а самі "радикали" не спромоглися втримати фракцію, попри отримання на виборах аж 10 мандатів. Відставкою Гайовича ми готові розвантажити обласний бюджет, встановити політичну справедливість і, по суті, допомогти ляшківцям відновити фракцію, - повідомив про позицію ВО «Свобода» лідер фракції Юрій Ботнар. 

Лідер другої за чисельністю фракції облради, ВО «Черкащани» Анатолій Підгорний зазначив, що офіційна позиція фракції ще буде обговорюватися, але за його відчуттями настроїв депутатів, то більшість будуть готові підтримати відставку. 

- Спільна позиція фракції ще буде обговорюватися на фракції об'єднання, тому кінцеве рішення ще не можу сказати за всіх. Так дійсно значна частина членів фракції поставила свої підписи під ініціативою про відставку заступника голови облради. Ми не хочемо щоб нас звинувачували, що ми когось захищаємо чи кришуємо, тому вважаємо, що якщо назріло багато питань до даного посадовця то питання має виноситися і депутатський корпус має визначатися. Щодо мого відчуття щодо настроїв у фракції то я відчуваю, що депутати налаштовані проголосувати позитивно по даному питанню якщо воно буде винесено на голосування, - зазначив голова фракції ВО «Черкащани» Анатолій Підгорний. 

Приймати політичне рішення по даному питанню збираються і в фракції «Укропу». 

- До депутатів нашої фракції не надходило пропозицій по підписанню заяви про включення даного питання в порядок денний. Але оскільки факт збору підписів вже став публічним тож і нам потрібно буде приймати публічне політичне рішення по даному політичному питанню. Ми його будемо приймати на засіданні фракції та політичною радою обласної організації партії. Моє відношення до перебування його на посаді ні погане ні хороше, за його обрання не голосував, тож і захищати не збираюся. Якщо ж дивитися у політичній площині то наші політичні сили є антагоністичними, - зазначив очільник фракції «Укропу» Андрій Сегеда. 

За інформацією голови фракції «Відродження» Світлани Легойди, члени їх фракції свої підписи під ініціативою відставки не ставили, рішення як голосувати прийматимуть згодом. 

Відзначимо, що сам голова обласної ради обраний від БПП Олександр Вельбівець не побажав ЗМІ коментувати нездорові процеси в керівному апараті обласної ради. Цілком очевидно у ситуації яка склалася доля відповідальності лежить і на ньому. 

Нагадаємо, що заступником голови обласної ради Вадима Гайовича було обрано у грудні 2016 року, він обирався депутатом за списками Радикальної партії Олега Ляшка. Обрано його було мінімально необхідною кількістю голосів, в ході таємного голосування за проголосувало 43 депутати.
 

Останні новини