Фірма яка підозрюється в зловживаннях, виграла аукціон у 30 млн. грн. на реалізацію "стройки века"
Комунальне підприємство «Міський водоканал» у місті Золотоноша розіграло тендер на реконструкцію самоплинного та напірного колекторів водовідведення по вул. Шевченка.
За результатами аукціону через електронні торги вартість реконструкції першої черги від очікуваної у 36 млн. 986 тис. грн. знизилася до 30 млн. 999 тис. грн. Попереднім переможцем який очікує рішення комітету конкурсних торів став ТОВ Ресурстехнобуд, яке зареєстроване в м. Пустомити, Львівської області на Шкрабу Євгена Олексійовича. Термін виконання робіт до кінця цього бюджетного року.
Цілком очевидно, що повної суми фінансування у розмірі майже 31 млн. грн. навряд чи вийде забезпечити. До того ж листопад-грудень не найкращі місяці для проведення активних робіт такого плану. З огляду на попередню бізнесову діяльність попереднього переможця торгів йде розрахунок на отримання частки коштів та швидке їх освоєння до кінця бюджетного року. А далі вже місцеві чиновники будуть визначатися як залучати нові кошти для проведення робіт.
Загалом же можна констатувати, що після тривалої реконструкції «Очисних споруд у м. Золотоноша», дане будівництво цілком може стати черговим тривалим будівельним проектом із постійно зростаючими витратами, а відтак і новими торгами та додатковими угодами.
Варто нагадати, що даний суб’єкт господарської діяльності здійснював реконструкцію «Очисних споруд м. Золотоноша». Реконструкція тривала більше 5 років, і лише за постреволюційної влади товариство отримало близько 40 млн. грн. протягом 2014-2015 років. Наприкінці 2015 на початку 2016 очисні споруди були повністю введенні в експлуатацію, однак так і не вирішили проблеми очищення стічних вод міста та його промислових об'єктів (в тому числі і через відсутність повного комплексу первинних очисних споруд на промислових підприємствах).
З липня 2015 року також розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 статті 191 ККУ (привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах). Нині розслідування триває, але за час його проведення будівельно-технічною експертизою встановлено, що підрядник в акти виконаних робіт вніс неправдиві дані та врахував роботи не передбачені локальними кошторисами.
Також слідчими встановлено, що кошти які перераховував Департамент капітального будівництва Черкаської ОДА ТОВ Ресурстехнобуд переводилися на фірми з ознаками фіктивності.
Під час перевірки первинної бухгалтерської документації також виявлено відсутність документів які б засвідчували реальне отримання будівельних матеріалів за перераховані кошти.
Загалом найбільше питань у слідчих виникло запитань до освоєння 3,7 млн. грн. в грудні 2014 року, 1,8 млн. грн. у травні 2015 року.