Фірма, що паслась на закупівлях автобусів заробить "лівих" 400 тис. на купівлі трактора

Фірма «Аймакс-груп» записана на «укропівця», що паслася на тендерах із закупівлі шкільних автобусів, заробить «лівих» 400 тис. грн. на купівлі одного трактору для золотоніського водоканалу. 

У серпні 2016 року Комунальне підприємство «Міський водоканал» м. Золотоноша оголосило торги через систему електронних закупівель «Прозоро» на придбання міні-трактора навантажувача марки «Авант 750» з очікуваною вартістю закупівлі 1 млн. 800 тис. грн.

За результатами аукціону перемогу із ціновою пропозицією у 1 млн. 649 тис. грн. здобуло ТОВ «Виробничо-торгівельна компанія «Юждизельмаш». Однак в результаті розгляду, пропозиції всіх трьох учасників були відхилені, а результати торгів скасовані.

Двома причинами через які пропозиції всіх учасників були відхилені стали – відгуки про виконання аналогічних договорів які не відповідали кваліфікаційним вимогам та відсутність повного витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Зокрема, пропозицію майбутнього переможця повторного тендеру «Аймакс-груп» було відхилено через надання позитивного відгуку на поставку автобуса, а не трактора.

Вже наприкінці вересня було оголошено повторний тендер із закупівлі трактора марки «Авант 750». За результатами аукціону та розгляду тендерних пропозицій було обрано найдорожчу пропозицію «Аймакс-груп» вартістю 1 млн. 695 тис. грн.

Цього разу найдешевшу пропозицію «Зелений Гай» було відхилено через надання позитивного відгуку про виконання аналогічного договору у 2016 році, а не як вимагала кваліфікаційна документація у 2015 році. Наступна за вартістю пропозиція «Форсаж» була відхилена через ненадання розширеного витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Примітним є вже й те, що пропозиція «Аймакс-Груп» за результатами повторних торгів не була відхилена, хоча відгук був наданий такий самий як і в перших торгах – на успішну поставку автобуса для Миколаївської ОДА.

В той же час, під час перших торгів з аналогічними кваліфікаційними вимогами – це була підстава для відхилення.

На фото протокол відхилення пропозиції "Аймакс-Груп" за резальтатами перших торгів. 

Договір та солідні бариші 

На сьогоднішній день вже заключено договір з ТОВ «Аймакс-Груп» на поставку міні-трактора навантажувача для КП «Міський водоканал» до кінця цього року. Вартість договору склала 1 млн. 695 тис. грн.

Відзначаємо, що поставляється одна одиниця трактора без додаткового навісного обладнання. Цей факт підтверджується як вимогами тендерної документації (серед вимог вказано, щоб трактор підходив для вже наявного переліку навісного обладнання яке наявне на комунальному підприємстві) так і самим текстом укладеного договору.

За інформацією відділу продаж ТОВ «Аймакс-Груп», яку було надано нашому журналісту в телефонному режимі, відповідний трактор коштує 45 тисяч євро з розрахунку курсу НБУ на міжбанку. На сьогодні ціна складає у гривнях 1 млн. 280 тис. грн.

Таким чином переплата за придбання трактора міському бюджету Золотоноші коштуватиме щонайменше 400 тис. грн. 

Тендерне танго на двох

ТОВ «Аймакс-Груп» на протязі другої половини 2016 року здобувало регулярні перемоги у тендерах на поставку шкільних автобусів в Черкаській області. Загальна вартість виграних тендерів на 16 млн. 798 тис. 200 грн. на купівлю 10 автобусів.

У «тендерному танго» на двох компанію «Аймакс-Груп» із статутним фондом у 10 грн. склало ще одне черкаське підприємство «Автоград-2007», яке у більшості торгів поступалося переможцю незначними сумами у кількасот гривень. В результаті «Автоград-2007» виграв два тендери на поставку ще двох шкільних автобусів (загальна вартість 3 млн. 359 тис. 800 грн. )

Варто відзначити, що мова йде про поставку автобусів від місцевого виробника марки «Атаман». Примітним є те, що офіційним дилером даних автобусів в Черкаській області значиться «Автоград-2007» та Черкаська філія «Український автобус».

Єдиний випадок коли цим двом фірмам було складено конкуренцію став випадок з купівлею шкільного автобуса для відділу освіти Маньківської РДА. Тоді перемогу в тендері здобуло столичне ТОВ «Радіал-Україна» з пропозицією 1 млн. 320 тис. грн., але «Автоград-2007» домагався скасування рішення подаючи скарги до антимонопольного комітету. В результаті тривалих розглядів скаргу було відхилено, але більше участі в торгах на Черкащині кияни не брали.

Нижче наводимо перелік розіграних «на двох» тендерів з купівлі шкільних автобусів «Атаман». Дані за результатами моніторингу Вісника державних закупівель, та останній тендер проведено через систему «Прозоро».

Відділ освіти Жашківської РДА перемога в тендері «Аймакс-Груп» на поставку автобуса ціна 1 млн. 680 тис. грн. Єдиний конкурент «Автоград-2007» запропонував 1 млн. 680 тис. 200 грн.

Відділ освіти Золотоніської РДА перемога в тендері «Аймакс-Груп» на поставку двох автобусів ціна 3 млн. 360 тис. грн. Єдиний конкурент «Автоград-2007» запропонував 3 млн. 360 тис. 400 грн.

Відділ освіти Драбівської РДА перемога в тендері «Аймакс-Груп» на поставку автобуса ціна 1 млн. 679 тис. 800 грн. Єдиний конкурент «Автоград-2007» запропонував 1 млн. 680 тис. 200 грн.

Відділ освіти Уманської РДА перемога в тендері «Автоград-2007» на поставку автобуса ціна 1 млн. 679 тис. 900 грн. Єдиний конкурент «Аймакс-Груп» запропонував 1 млн. 680 тис. грн.

Відділ освіти Городищенської РДА перемога в тендері «Автоград - 2007» на поставку автобуса ціна 1 млн. 679 тис. 900 грн. Єдиний конкурент «Аймакс-Груп» запропонував 1 млн. 680 тис. грн.

Відділ освіти Звенигородської РДА перемога в тендері «Аймакс-Груп» на поставку автобуса ціна 1 млн. 680 тис. грн. Єдиний конкурент «Автоград-2007» запропонував 1 млн. 680 тис. 400 грн.

Відділ освіти Чорнобаївської РДА перемога в тендері «Аймакс-Груп» на поставку двох автобусів ціна 3 млн. 360 тис. грн. Єдиний конкурент «Автоград-2007» запропонував 3 млн. 361 тис. грн.

Відділ освіти Шполянської РДА перемога в тендері «Аймакс-Груп» на поставку автобуса 1 млн. 680 тис. грн. Єдиний конкурент «Автоград - 2007» запропонував 1 млн. 681 тис. грн.

Відділ освіти Лисянської РДА перемога в тендері «Аймакс-Груп» на поставку двох автобусів ціна 3 млн. 358 тис. 400 грн. Єдиний конкурент «Автоград - 2007» запропонував 3 млн. 360 тис. грн. (Прозоро)

Слід «Укропу»

На сьогоднішній день засновником і директором згідно даних єдиного державного реєстру юридичних осіб значиться Попадько Сергій Сергійович. На нього підприємство було перереєстровано у жовтні 2015 року.

На місцевих виборах 2015 року він балотувався до Черкаської обласної ради від парії «Укроп» по 78 окрузі в м. Черкаси, але депутатом не став. На той час за даними сайту ЦВК значився як безробітний.

Відзначимо, що з весни 2016 року депутатська фракція «Укропу» в Черкаській обласній раді перебуває у неформалізованій владній більшості разом з БПП, ВО «Черкащани», Відродження, Партія ветеранів Афганістану.

Найяскравішим проявом перебування у більшості фракції «Укроп» стало вдале лобіювання та успішне голосування більшості звернення до вищих органів державної влади «Про недоцільність створення національного парку «Холодний Яр».

Останні новини