Фірма росіянина з Замкової гори домагається будівництва СЕ

Фірма росіянина прописана на Замковій горі в Чигирині намагається отримати землі під будівництво сонячної електростанції.

Будівництво сонячної електростанції в адмінмежах Рацівської сільради передбачено планом соціально-економічного розвитку Чигиринського району на 2018 рік. Реалізація даного інвестиційного проекту покладена на ТОВ "Дар. Інфраструктурні рішення". 

В січні цього року розпорядженням голови Чигиринської РДА Володимиром Клименком даному суб'єкту господарювання надано дозвіл на розробку проекту землеустрою під будівництво об'єкту. Земельні ділянки орієнтовною площею близько 70 га планувалося передати в оренду на 25 років. В червні після розробки проектів на загальну площу 62,84 га документи були подані на затвердження в Чигиринську РДА, однак так і не були затверджені. 

ТОВ "Дар. Інфраструктурні рішення" звернулося в Черкаський окружний адміністративний суд з позовом до Чигиринської РДА з вимогою зобов'язати орган державної влади затвердити проекти землеустрою. 

Представник Чигиринської РДА заперечував проти задоволення позову посилаючись на розпорядження голови Черкаської ОДА №658 від 31 серпня, яким скасовувалося розпорядження голови Чигиринської РДА яким надавався дозвіл на розробку проектів землеустрою. Примітним є те, що з проханням скасувати розпорядження Чигиринської РДА звернувся до ОДА сам голова РДА Володимир Клименко в травні цього року. 

Черкаський окружний адміністративний суд в ході судового розгляду визнав протиправною бездіяльність Чигиринської РДА та зобов'язав прийняти рішення про затвердження проектів землеустрою під будівництво сонячної електростанції в адмінмежає Рацівської сільради за межами населеного пункту.

В мотивувальній частині рішення суд зазначив, що дії та рішення Черкаської ОДА щодо скасування розпорядження про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою та бездіяльність Чигиринської РДА не були послідовними і не сприяли юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси позивача. Нині дане рішення перебуває на стадії апеляційного оскарження.

ТОВ "Дар. Інфраструктурні рішення" було зареєстроване в липні 2017 року на Вдовіченка Івана Івановича. На місцевих виборах 2015 року він балотувався до Чигиринської районної ради від партії ВО "Черкащани". 

В жовтні 2017 року власниками компанії стали Левін Вадим Адольфович (87,5% внеску) та Кордоба Фредді Фредович (12,5% внеску).  

Левін Вадим був гендиректором компанії ООО Пробизнессервис (засновником якої є компанія "Кроссвелл Инвестментс" США), що прописана в місті Митіщі, Московська область, Російської Федерації. Також з 2012 року зареєстрований як приватний підприємець та є громадянином Росії. Окрім того, разом з сином Яковом Левіним, що має московську прописку є засновником української громадської організації "Крипто-Обмудсмен". При цьому Левін Вадим як засновник ТОВ "Дар. Інфраструктурні рішення" та ГО "Крипто-Омбудсмен" вказує столичну українську прописку.

Кордоба Фредді Фредович є засновником ООО "Дардевелопмент", місцем реєстрації якого є Москва. При цьому згідно реєстраційних документів він не є резидентом РФ та не має індивідуального податкового номеру РФ. 

Українська ТОВ "Дар. Інфраструктурні рішення" прописана в м. Чигирин, вул. М. Грушевського 26 - це будівля музею Б. Хмельницького в підніжжі Замкової гори.

Останні новини