Это вам не мелочь по карманам тырить, або як Черкасам нові зупинки купували

В кінці минулого року міська влада прозвітувала, що закупила та встановила в місті 8 нових зупинок громадського транспорту. Як виявилося через завищену закупівельну вартість зупинок та виконані роботи місто переплатило щонайменше 160 тис. грн. 

Про те як це сталося читайте далі в нашому матеріалі.

- Заміну зупинок визначено одним із пріоритетних напрямків роботи міської влади на 2016 рік. Питання про кількість зупинок, що будуть відремонтовані наступного року, а також обсяги фінансування розглядатимуть на одній з сесій міськради, - заявляв тоді міський голова Анатолій Бондаренко

Чи в цьому році продовжаться махінації із закупівлею та встановленням зупинок і відповідно міський бюджет витрачатиме більше коштів на «відкат» залежатиме від громадського контролю та совісті чиновників. 

В тому, що ці махінації мали місце в минулому році, ми не маємо жодних сумнівів і доведемо це вже зараз.

Так згідно офіційної відповіді на наш запит, наприкінці 2015 року через комунальне підприємство «ЧЕЛУАШ» з міського бюджету у Монастирищенського котельного заводу було закуплено 8 зупинок громадського транспорту за ціною 58988 грн. за одиницю на загальну суму 471907 грн.

Вартість монтажу зупинок коливалася від 20 до 37 тис. грн. за штуку. Загальна вартість монтажних робіт склала 232823 грн. за договором-субпідряду ці роботи на замовлення КП «ЧЕЛУАШ» виконало приватне підприємство «ЛеАС-О».

Тобто загальна вартість закупівлі та встановлення 8 зупинок громадського транспорту обійшлася міському бюджету у 704730 тис. грн.

Махінації на купівлі зупинок

Частину коштів було переплачено на закупівлі самих зупиночних комплексів, в середньому вона склала 10 тис. грн. на одній зупинці – загалом 80 тис. грн.

Так міський голова Анатолій Бондаренко повідомляв, що комплекси обійшлися місту від 40 до 50 тис. грн. один.

І дійсно на сайті Монастирищенського котельного заводу ще до 7 січня 2016 року значилася вартість яку озвучив міський голова - 49 тис. грн. 

Однак вже після написання нашого запиту до Черкаської міської ради про надання інформації щодо придбання та встановлення зупинок, вартість на сайті підприємства змінилася і становить 59200 грн, тобто майже така сума як відповіді на наш запит. 

Очікуючи таку можливість перебігу подій ми завчасно зберегли веб-копію сторінки де значиться ціна саме 49 тис. грн. за одну зупинку.

Сервіс збереження архівів дає можливість і встановити час збереження нами цієї сторінки - це 7 січня 2016 року, тобто ще 7 січня цього року вартість зупинок була 49 тис. грн. 

Таким чином, вартість зупинок на сайті підприємства була підігнана до реальної вартості за яку міський бюджет придбав дані зупинкові комплекси.

Варто відзначити, що мером міста Монастирище є батько депутата Черкаської міської ради, представника Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Тищенко. Даний депутат входить в промерську групу депутатів.

Махінації на встановленні зупинок

Нові зупинки досить якісні та й встановили їх на підготовлені майданчики з дбайливо укладеної тротуарної плитки. Але і на встановленні місто переплатило, щонайменше 10 тис. грн. на одній зупинці.

Нагадуємо, що вартість монтажу зупинок коливалася від 20 до 37 тис. грн. за штуку. Загальна вартість монтажних робіт склала 232823 грн.

Площа підготовлених майданчиків для зупинок складає дві 21 до 30 кв. метрів. Як нам вдалося довідатися у будівельників, ця ж інформація підтверджується прайсом таких робіт в інтернеті, що підготовка таких майданчиків за ринковою ціною за 30 кв. метрів коштує в межах 10-12 тис. грн.

Проста калькуляція на один такий зупиночний майданчик у 30 кв. метрів – 30 кв. метрів плитки коштує 3 тис. грн. (100 грн. за кв. м.), 20 тротуарних бордюрів коштує 800 грн. (40 грн. шт.), демонтаж асфальту 30 кв. м. 600 грн. (20 грн. за кв. м.), підсипка піску та відсіву – 1600 грн. – всього 6 тис. грн. за будівельні матеріали. Вартість робіт складає вартість будівельних матеріалів – тобто 6 тис. грн.

Таким чином підготовка майданчиків для встановлення зупинок мала б складати не більше 12 тис. грн. Звичайно ще мала б додатися ціна за послугу монтажу на майданчик власне самої конструкції зупинки громадського транспоту, але в будь якому випадку вона не могла б складати понад 30 тис. грн. як слідує із відповіді на наш запит.
 

Останні новини