Еліта-центр по-Черкаськи, або як структура наближена до екс-мера Одарича кинула черкащан на гроші

Наше видання неодноразово писало про про проблеми жителів скандальновідомого гуртожитку по вул. Горького 4 в м. Черкаси.

Нагадуємо, що ще в 2008 році підприємство «Темп» яке належить до бізнес-орбіти Бродського-Одарича продало гуртожиток разом з людьми ТОВ «Праймбуд».

Але далі мова йтиме не про знедолених мешканців гуртожитку, яких позбавляють конституційного права на житло.

Далі ми розповімо про грандіозну як для Черкас фінансову аферу по типу київської афери з інвестуванням у будівництво житла - «Еліта-центр».

А про сумновідомий гуртожиток по Горького 4, який з легкої руки працівників БТІ перемістився на іншу адресу Горького 4/ Калініна 108, ми згадали тому, що саме він став основою для проведення Черкаської житлово-інвестиційної афери.

Житлово-інвестиційна афера була реалізована ТОВ «Праймбуд». Суть оборудки доволі проста і навіть класична – бажаючі інвестують свої кошти у реконструкцію гуртожитку поетапно, ці кошти отримує зазначене вище товариство та здійснює реконструкцію будівлі під житлові квартири.

Зрозуміло, що черкащани свої кошти інвестували, а обіцяне житло не отримали до цього часу. З часу реалізації оборудки минуло вже понад 5 років. Однак дивує пасивність людей які за доволі великі суми – до 100 тис. грн. не піднімають це питання перед правоохоронними органами та не надають йому широкого громадського розголосу.

На таку резонансну справу нашому виданню пролив світло Високолян Петро Володимирович чоловік одного з інвесторів будівництва. Він нам пояснив ситуацію яка склалася та надав відповідні документи. Саме він чи не єдиний хто почав хоч якось боротися за повернення коштів родини.  

Дивлячись на договір укладений між Високолян Ніною Михайлівною та ТОВ «Праймбуд» навіть не будучи юристом стає очевидним що він підписаний із допущенням значних помилок. Очевидним є те, що ці помилки та неточності були допущені свідомо, щоб в разі судової тяганини постраждалій стороні важко було щось довести. Є виправлення ручкою, перекреслення нічим не засвідчені. Немає чітко визначених строків поетапного виконання робіт. На додатку до договору, плані-поверху на якому нібито мала бути квартира вона жодним чином не визначена.

Великі сумніви викликала обіцяна скидка ціни на житло на 3 тис. дол. після завершення будівництва. Згідно договору реконструкцію мали провести за 10 місяців.

Але вже минуло понад 5 років. Фото договору та інших документів під статтею.

Як пояснює Петро Володимирович, договір жінка укладала з «Праймбуд» коли директором був Капля С.В. в липні 2008 року. Спочатку внесли платіж у розмірі 85 тис. грн., а потім ще 14 тис. грн. Фото квитанцій. Однак обіцяного житла інвестори не отримали ні через 10 місяців ні через 5 років. 

У 2011 році змінився директор – «Праймбуд» очолила депутат Черкаської міської ради та соратниця Одарича, Ніна Набокіна.

Згідно з актом-прийому передачі документації ТОВ «Праймбуд» щодо пайових внесків інвесторів, який надав нам Петро Володимирович таких «щасливців» які хотіли отримати власне житло виявилося 17 осіб. Це фактично і є число постраждалих від цієї житлової афери. Фото нижче.

Лише після 4-х років очікування інвестор Високолян Н.М. написала листа директору підприємства Набокіній Н.А. з вимогою повернути кошти.
Звичайно ж що ніхто їх і не збирався повертати.

Як пояснив Петро Володимирович, Набокіна Н. А. спочатку обіцяла повернути кошти, а потім сказала, що вона в нас їх не брала тому й повертати не буде та спрямувала інвесторів до колишнього директора.

Вже цього року у червні інвестор Високолян Н.М. звернулася у прокуратуру міста Черкаси до прокурора Маслюка Олександра Миколайовича. Однак відповідь прокуратури чесно кажучи здивувала. Фактично інвесторам пропонувалося йти до суду, а всевидюще око прокуратури міста не побачило явних ознак шахрайства.

Підводячи підсумки варто відзначити, що близько двох десятків черкащан потрапили на гачок однієї з житлових афер та до цього часу навіть активно не піднімали це питання та не надавали йому широкого громадського розголосу.

Звичайно, щоб досягти справедливості в цьому питанні їм необхідно звертатися і до суду і черговий раз в правоохоронні органи. Однак як бачимо дуже часто прокуратура не бачить явних ознак шахрайства, але ми як елемент громадянського суспільства будемо звертати увагу в тому числі і прокуратури на такі кричущі приклади несправедливості.

Підготував: Олександр Безпрозванний

 

Останні новини