Ексдружина облпрокурора скупила нову нерухомість та "обнулила" старі кредити

Колишня дружина новопризначеного прокурора Черкащини скупила нову нерухомість та “обнулила” старі проблемні кредити.

Про операції прокурорської родини з елітною нерухомістю та кредитами йдеться у розслідуванні сайту Кропива”.

Олександра Вороніна було призначено прокурором Черкаської області в грудні 2019 року. Трудову діяльність в органах прокуратури розпочав в березні 1999 року в місті Львів. До призначення на Черкащину працював заступником прокурора Чернівецької області.

З липня 1999 року Олександр Воронін перебував в шлюбі з Іриною Баранською, яка після реєстрації шлюбу взяла подвійне прізвище — Баранська-Вороніна.

В грудні 2014 року Олександр Воронін звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу, який було задоволено. В тексті рішення суду йдеться, що попри спільне проживання позивача та відповідача, вони більше року не вели спільного господарства та не підтримували подружніх відносин. Від шлюбу залишилося двоє дітей — син та донька. 

Елітна нерухомість за подружнього життя

Під час перебування у шлюбі, обоє членів подружжя набули у власність нерухомість у Львові.

Так, Ірина Баранська-Вороніна в лютому 2005 року придбала квартиру площею 194,4 кв. м. в будинку по вул. Князя Романа 12/14. Квартира знаходиться в історичному центрі міста, практично за 400 метрів від центральної міської площі Ринок (Галицький район).

Цей будинок є архітектурною пам'яткою, збудований на початку минулого століття як готель, за проектом відомого архітектора Августа Богохвальського. 

Будинок має гарний декор з ліпнини, а однією з його окрас є балкони, елементи оздоблення яких потребували реставрації. В 2019 році з ініціативи міської влади проводилися реставраційні роботи. Нинішня орієнтовна ринкова вартість такої квартири в історичному центрі міста може сягати 6 млн. грн. 

В квітні 2006 року родина отримала у власність ще один об'єкт нерухомості. Олександр Воронін набув у власність квартиру площею 135,7 кв. м. в будинку по вул. Михайла Драгана 34 (Сихівський район). Квартира знаходиться в сучасному шестиповерховому житловому комплексі збудованому на початку 2000-х років. Нинішня орієнтовна ринкова вартість такої квартири може сягати 3 млн. грн. Відзначимо, що в грудні 2016 року прокурор Олександр Воронін подарував половину цієї квартири сину. 

Проблемні “доларові” кредити

За час перебування в офіційному шлюбі Ірина Баранська-Вороніна фігурувала в щонайменше двох кредитах, які згодом стали “проблемними”.

Так в лютому 2005 року Баранська-Вороніна взяла кредит в розмірі 215 тис. дол., на п'ятнадцять років, в цей же день було придбано вищезгадувану квартиру в історичному центрі Львова по вул. Князя Романа 12/14.

В грудні 2016 року ПАТ “ВіЕС Банк” звернувся з позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 134 тис. дол. Позов було задоволено заочним рішенням суду про стягнення у розмірі 3,6 млн. грн. з позичальниці Баранської-Вороніної та поручителя Олега Баранського (родич позичальниці). В травні 2017 року заочне рішення суду було скасовано, а справу призначено до нового розгляду. За рік, в травні 2018 року банк відкликав позовну заяву “у зв'язку з врегулюванням спору мирним шляхом”. З цих же підстав було відкликано позовну заяву на стягнення іпотеки.

Ще один кредит, який згодом став проблемним, датується вереснем 2008 року. Солідарними боржниками по ньому виступали Ірина Баранська-Вороніна та Олег Баранський. 

В грудні 2016 року ПАТ “ВіЕс Банк” звернувся з позовом про стягнення кредитної заборгованості у розмірі 69 тис. дол. (1,8 млн. грн.). В квітні 2018 року банк вже подав заяву про залишення позову без розгляду

Нова квартира та “комерція”

В квітні 2019 року Ірина Баранська-Вороніна придбала квартиру та комерційну нерухомість в житловій новобудові по вул. Карла Мікльоша 27. Новобудова 2018 року знаходиться в новому житловому масиві Франківського району міста, неподалік стадіону “Арена-Львів” (за 600 метрів). 

Колишня дружина прокурора набула права власності на однокімнатну квартиру площею 44 кв. м. Вартість такої квартири без ремонту може складати 850 тис. грн.

Площа придбаної комерційної нерухомості складає 114 кв. м. Вартість без ремонту може складати близько 1,6 млн. грн.

Відзначимо, що Ірина Баранська-Вороніна професійний фотограф, тривалий час займається фотобізнесом, тримає фотостудію за адресою Карла Мікльоша 27. 

Останні новини