Екс-свободівець Рудик разом з "Правовим сектором" оголосив війну браконьєрам
Народний депутат України від 198 виборчого округу, який нещодавно відрікся від своєї партії ВО «Свобода» сьогодні відвідав Черкаси де оголосив війну рибним браконьєрам.
Разом з активістами представниками громадськості та новоствореною організацією «Правовий сектор» (яка за словами учасників є відгалуженням Правого сектору) Сергій Ярославович запропонував радикальне рішення – відправляти в зону АТО служити Батьківщині тих хто буде браконьєрити в часи нересту.
Такий захід поки що важко оцінити однозначно, що це – спроба дійсно побороти браконьєрство чи спроба втрутитися за допомогою громадських формувань у цей «хлібний» чорний ринок. Зараз можна констатувати лише одне – що рибних браконьєрів на Черкащині більше ніж достатньо і те, що їх почали ловити за допомогою в тому числі і представників громадських формувань – це добре. Конкурентність – породжує кращий результат.
Про загрозливу ситуацію повідомив керівник «Громади рибалок України» Андрій Неліпа.
- За роки незалежності в країні створено дієву корупційну схему у рибному господарстві. Чиновники фактично монополізували утримання та контроль над водними ресурсами. Все зосереджено в одних руках і контроль і визначення лімітів вилову – це ненормально, фактично такий стан призвів до екологічної катастрофи, що подекуди запаси рибних ресурсів зменшилися в сто разів. На сьогодні на водоймах квітне браконьєрство і держава невзмозі самостійно подолати ці згубні явища, - виступаючи сказав Андрій Неліпа.
Сергій Рудик запропонував радикальне рішення.
- Сьогодні напередодні нересту прийнято рішення разом з громадськими активістами Прававим сектором перешкодити незаконному вилову ресурсів. Ми разом спробуємо допомогти офіційним органам краще впоратися з своєю роботою в такий відповідальний час.
Я як депутат на окрузі якому є достатньо водних ресурсів зустрічався з рибацькими бригадами і розумію, що є сімї тощо. Але ніякі аргументи зараз в час нересту не приймаються. Я запрошую до цієї роботи інших депутатів від Черкащини, наприклад Владислава Голуба – на його окрузі також багато потенційно привабливих для браконьєрства водних ресурсів.
Якщо нас не хочуть чути браконьєри, то в нас є прекрасні способи перевиховання – це бажання «добровільно» поїхати на фронт в зону АТО, щоб показати який ти класний, крутий чувак, - констатував Сергій Рудик.
Очевидно Сергій Ярославович пригадав ті часи коли він ще був в контрах з «Правим сектором» і його силою відправили у відпустку в зону АТО, але і швидко повернули. Сьогодні за словами нардепа він туди їздить регулярно, тому це не завадить і браконьєрам.
Думку нардепа підтримав і керівник новоствореного громадського формування.
- Ми будемо залучати до охорони найбільш проблемних об’єктів водних ресурсів демобілізованих бійців з зони АТО, виставимо громадську охорону. Сподіваюся ми налагодимо роботу з воєнкомом та будемо направляти браконьєрів на службу в армію, - відзначив Олександр Пілюхно голова громадської організації «Правовий сектор».
В свою чергу начальник Черкасирибохорони Дмитро Дядик відзначив, що готовий до залучення представників громадськості до контролю за діями інспекторів охорони.
- Ми можемо залучати до кожного екіпажу інспекторів представників громадськості. Вже зараз ми спільно працюємо з представниками громадськості та ловимо браконьєрів. Проте варто відзначити, що наше завдання виявити та передати браконьєрів правоохоронцям на подальше слідство чи притягнення до відповідальності в судовому порядку ми впливати не можемо, - відзначив Дмитро Дядик.
Активісти скаржилися, що дуже часто приносять результати саме самостійні рейди без представників рибохорони. За їх словами коли на рейдах з інспекторами то все спокійно, а коли самі активісти влаштовують засідки дуже часто викривають браконьєрів. Також активісти наголосили на тому, що фактично браконьєрів одразу ж відпускають під адміністративну відповідальність, повертають їм техніку бо вони розповідають «казки», що нібито придбали улов.
Врешті-решт учасники прес-конференції дійшли згоди, що потрібно діяти в правовому полі та змушувати державні органи активніше боротися з браконьєрством. На перших порах Сергій Рудик пообіцяв забезпечити активістів пальним та громадську охорону водойм яку забезпечить «Правовий сектор» який отримав статус громадського формування з охоронними функціями.




