Екс-суддю з Черкас судитиме Вищий антикорупційний суд

Колишнього суддю Голосіївського районного суду столиці, уродженця Черкас судитиме Вищий антикорупційний суд. 

Ухвалою Солом'янського суду справу передано на розгляд саме цього суду. Вищий антикорупційний суд вже взяв справу до розгляду та призначив підготовче засідання.

Колишнього суддю Олександра Білика та його товариша і відстороненого суддю Голосіївського районного суду Андрія Новака судитимуть за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 ККУ (одержання неправомірної вигоди).

23 квітня минулого року співробітники НАБУ викрили суддю Голосіївського суду Андрія Новака на отриманні неправомірної вигоди. За даними слідства, екс-суддя Олександр Білик був посередником в отриманні неправомірної вигоди. Кошти надавалися за задоволення цивільного позову щодо поновлення позивача на роботі та виплати йому компенсації. Загалом такі послуги були оцінені у 8 тис. дол.

За даними розслідування, позивач звернувся до Олександра Білика за юридичною допомогою, щодо написання позовних вимог та заяви про забезпечення цивільного позову. В свою чергу, екс-суддя повідомив, що має можливість домовитися з суддею, щоб він за грошову винагороду задовольнив позов.

Сторони досягли домовленості, в подальшому перейшли до їх виконання. Перший транш у розмірі 4 тис. дол. було отримано Біликом до ухвали про забезпечення позову. Згодом була винесена ухвала про забезпечення позову, а потім і позов цивільного позивача було задоволено повністю. 

Друга частина обумовленої суми передавалася в кілька траншів. Останню тисячу доларів Олександр Білик через третю особу передав судді Новаку в приміщенні спортивного клубу «Sport Life».

Відзначимо, що Олександр Білик є сином відомого та впливового в Черкасах екс-радника голови Черкаської ОДА Володимира Білика.

 

 

Останні новини