Користувацький вхід

Екс-начальника виправдали за спровокований заявником СБУ хабар

Екс-начальника Черкаського міського управління Держпродспоживслужби виправдали за спровокований заявником СБУ хабар. 

Виправдальний вирок виніс Придніпровський суд.

За даними слідства, Віктор Вовк вимагав та отримав 10 тис. грн. за непритягнення до відповідальності жінки-підприємця з вини якої отруїлися представники дитячої баскетбольної команди з Одеси.

По цій же справі, обвинуваченою у спробі надання хабара проходила жінка-підприємець, вона також була виправдана, але посмертно, оскільки померла у серпні минулого року.

В лютому 2018 року в кафе готелю “Нива”, де здійснювала свою господарську діяльність, з надання харчування жінка-підприємець, сталися три випадки захворювання на гостру кишкову інфекцію баскетболістів з Одеси.

За позицією сторони обвинувачення, Віктор Вовк через свого заступника вимагав та отримав хабар наприкінці березня 2018 року, за сприяння у непритягненні до відповідальності жінки-підприємця. 

Обвинувачений в судовому засіданні вини не визнав та пояснив, що всі дії правоохоронців відносно нього є провокацією.

Суд ухвалюючи виправдальний вирок керувався розсекреченими даними НСРД (аудіо і відео контроль). Згідно цих даних, саме заступник начальника управління, спонукав жінку-підприємця до надання “благодарності” керівнику, з іншого боку — він же неодноразово спонукав до отримання хабара і визначення його суми свого ж керівника. Як виявилося, заявником в СБУ був саме заступник начальника управління, який нібито намагався викрити незаконну діяльність керівника, але де-факто виконував роль провокатора.

Як додатковий доказ провокації, суд взяв до уваги покази сина померлої жінки-підприємця, який працював барменом-офіціантом в кафе. Він посвідчив, що до матері приїздив заступник начальника та пропонував познайомитися з людьми, які допоможуть у врегулюванні питання перевірок. Наступного дня приїхали двоє чоловіків, що представились працівниками СБУ та пропонували співпрацювати з ними, щодо документування злочинної діяльності начальника міського управління Держпродспоживслужби.

Останні новини