Екс-начальника Держземагенства вдруге виправдала апеляція

Колишнього начальника Держземагенства в Черкаській області Петра Гамана вдруге виправдала апеляція.

Про це йдеться в червневій ухвалі Черкаського Апеляційного суду. 

Петро Гаман був затриманий правоохоронцями наприкінці травня 2014 року за підозрою у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах. Затримували Гамана поблизу ресторану “Едем”, в автомобілі, на якому приїхав підозрюваний, виявили пакет з сумою в 57 тис. дол.

За даними слідства, посадовець вимагав 80 тис. дол. за надання у довгострокову оренду 400 га земель сільськогосподарського призначення. 

Однак, як виявилося в ході досудового розслідування, на час затримання Петро Гаман вже був як два тижні офіційно звільнений з займаної посади. Тому суд першої інстанції кваліфікував його дії як шахрайство та засудив до п'яти років позбавлення волі з іспитовим терміном три роки. 

За апеляційною скаргою сторони захисту, в травні 2017 року вирок було скасовано, а справу закрито за відсутністю складу злочину. Відповідна ухвала апеляції була скасована за касаційною скаргою прокуратури та призначено новий розгляд справи на стадії апеляції. В червні цього року, під час нового розгляду в апеляції справу знову було закрито за відсутністю складу злочину. 

Відзначимо, що заявником по справі виступав колишній підлеглий підозрюваного, який намагався вирішити питання надання в оренду землі для свого вітчима. 

Підозрюваний свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень відкидав. Пояснив, що на час затримання не був службовою особою і вже не мав відповідних повноважень. 

Разом з тим, в ході судового розгляду, так і не було встановлено яким чином підозрюваний отримав на руки документи щодо передачі земельних ділянок та договорів оренди цих ділянок, хоча був звільнений і не мав до них доступу.
 

Останні новини