Екс-голову Черкаської РДА Полудня засудили, але по старій дружбі за легшою статтею

Рішенням Придніпровського районного суду міста Черкаси колишньому голові Черкаської районної державної адміністрації Івану Івановичу Полудню призначено міру покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим терміном у 2 роки, а також, позбавлено права обіймати посади в органах державної влади строком на 3 роки.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області. 

Як раніше повідомляла прокуратура, установлено, що у 2009 році, вказана особа, перебуваючи на посаді голови Черкаської райдержадміністрації незаконно підписала державні акти на право власності на земельні ділянки загальною площею 39 га одному із товариств Черкаського району, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 3,5 млн. гривень.

Тоді ж прокуратура повідомляла про те, що досудове провадження відкрите по ч. 3 ст. 365 КК України передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

Ця стаття має назву у кримінальному кодексі перевищення влади або службових повноважень. А частина третя її має назву - 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки,

Однак вже із сьогоднішнього повідомлення прокуратури слідує висновок, що статтю було тихенько перекваліфіковано. 

Як повідомлялось раніше, вказану особу звинувачували у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість), - повідомляє сьогодні прокуратура. А це вже зовсім інша – легша стаття. 

У судовому засіданні обвинувачений у повному обсязі визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, - інформує прокуратура. 

Цікаво скільки обійшлося полегшення покарання Івану Івановичу? Можливо скостили строк по старій дружбі, хоча в це мало віриться. Скоріше за все – ця перекваліфікація статті обійшлася екс-голові РДА у кругленьку суму, але це лише припущення. Прокуратура і суд напевно розібралися в тому, що такий поважний чоловік не повинен сидіти у в’язниці. 

Підготував: Олександр Безпрозванний

Останні новини