Екс-фаворит Віталія Ковальчука мітить в губернатори Миколаївщини

Екс-фаворит першого заступника голови Адміністрації Президента Віталія Ковальчука, нині начальник управління з питань державної реєстрації Черкаської міської ради Віталій Іляшенко мітить в губернатори Миколаївської області. 

Очевидно, що Віталію Володимировичу набридла нинішня посада, яка не відповідає ані його амбіціям ані статусу екс-нардепа і він має неабияке бажання винирнути з чиновницького мулу до болю провінційних Черкас.

Національне агентство України з питань державної служби оприлюднило список кандидатів на посаду голови Миколаївської ОДА, - серед 31 одного кандидата і забута політична зірка з Черкащини, інформує видання Преступности.нет

Незважаючи на доволі молодий вік, 30 років політична кар’єра Віталія Іляшенка яскрава і сповнена як злетів так і падінь. Головні ж успіхи екс-нардепа варто повязувати з нині першим заступником голови Адміністрації Президента Віталієм Ковальчуком.

На фото Віталій Ковальчук. 

Саме за його сприяння весною 2012 року Віталій Іляшенко очолив Черкаську обласну організацію партії «УДАР» та успішно провів виборчу кампанію до Верховної Ради. Тоді Віталію Іляшенку не вистачило зовсім трохи щоб пройти до ради по списках (38 місце у списках партії УДАР. Народним депутатом він став лише в червні 2014 року, коли мером Києва було обрано Віталія Кличка і список посунувся)

За наслідками тієї виборчої кампанії 2012 року Віталія Іляшенка спіткав і перший серйозний політичний скандал, в який в результаті втрапив і тоді перший заступник Віталія Кличка по партії «УДАР» Віталій Ковальчук. Скандал який набув загальноукраїнського масштабу був повязаний із значними сумами заборгованостей перед працівниками штабів на виборах, які у переважній більшості так і не були погашені. Лише по Черкаській області найманим активістам, членам комісій тощо недоплатили понад 1 млн. грн.

Викривальні аудіо записи на яких Віталій Ковальчук та Віталій Іляшенко намагалися заспокоїти керівників штабів потрапили у ЗМІ та були опубліковані.

Практично в один і той проміжок часу Віталій Ковальчук публічно стверджує, що заборгованості немає, при цьому у приватній зустрічі з Віталієм Іляшенком обговорюють проблеми заборгованостей. 

Незбувшийся губернатор

Новий виток політичної кар’єри Віталія Іляшенка міг закрутитися вже одразу після революції гідності. На Черкащині тривалий час не могли призначити губернатора – а це була квота партії «УДАР» за заповнення якої відповідав Віталій Ковальчук. І в певний момент у в.о. Президента Турчинова лежав на столі указ про призначення молодого ударівця, лобіював його той же заступник по партії Кличка, Віталій Ковальчук. Однак Турчинов зі словами «Ваш мальчик нам не нужен, дайте нормальную кандидатуру» відмовився підписувати таке ризиковане призначення в час активної стадії війни з РФ. Тоді Віталій Ковальчук запропонував компромісний варіант у вигляді нинішнього губернатора Юрія Ткаченка революційні заслуги якого м’яко кажучи викликають хіба що усмішку.

На фото Віталій Іляшенко. 

Коротке безславне нардепство та втрата партії

Після буремної весни 2014 року коли патрони та наближені фактично злили кандидата в Президенти Віталія Кличка і перемогу в першому турі здобув єдиний кандидат від олігархічних сил Петро Порошенко, Віталій Ковальчук отримав посаду першого заступника голови адміністрації Президента. Це була непогана винагорода за керівництво виборчим штабом Петра Порошенка і вже разом з новим главою держави Віталій Ковальчук зберіг статус «сірого кардинала».

Влітку справи на краще пішли і в Віталія Іляшенка, який таки став народним депутатом, але забігаючи наперед, відзначимо, що пробув ним лише кілька місяців та запамятався хіба що зрадницьким голосуванням за законо про особливий статус Донбасу та амністію терористам.

Саме під час підготовки до осінніх виборів 2014 року до парламенту, Віталій Ковальчук не зміг забезпечити гарне місце для свого фаворита у об’єднаному списку «УДАР-БПП». 117 місце у виборчому списку для Віталія Іляшенка було глибоким політичним нокдауном.

Вже наприкінці 2014 року Віталій Іляшенко втратив і контроль над обласною організацією партії "УДАР", новим очільником тоді став Сергій Кудактін.

З надіями на «Укроп» та в начштаби Бондаренка

В ході підготовки до місцевих виборів 2015 року та розбудови політичного проекту «Укроп» на початкових стадіях Віталій Іляшенко намагався стати укропівцем, але програв політичну боротьбу людям Бродського-Одарича які взяли під контроль бренд в області.

Свої політичні навики Віталій Іляшенко реалізував вже в якості керівника виборчого штабу кандидата на посаду міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, який здобув перемогу в другому турі. Після перемоги кандидатура Віталія Іляшенка розглядалася до складу виконавчого комітету, однак не пройшла. Щоб не ображати молоде дарування його прилаштували в мерії спочатку радником мера, а потім на цілком адекватну посаду.

Пасіонарний порив чи тверезий розрахунок?

Сьогодні важко говорити бажання очолити Миколаївську ОДА – це пасіонарний порив чи тверезий розрахунок? Але Віталій Іляшенко який вже побував у горнилі справжньої української політики, хоча і недовго, цілком адекватно може оцінювати реалії сьогодення. Куди більш реально сподіватися на підтримку свого патрона по партії «УДАР». Чи зацікавиться своїм колишнім фаворитом Віталій Ковальчук покаже вже найближчий час, конкурс має відбутися сьогодні. 

14 вересня конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби обрала депутата Верховної Ради від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексія Савченка головою Миколаївської обласної державної адміністрації, інформують Українські новини.


 

Останні новини